1 000 етноляльок у Львові оповідають про дитинство прабабусь і дідусів

logo


Сьогодні, 5 квітня, відбулось відкриття дев’ятого фестивалю «Ляльковий світ», який розгорнувся у залах Палацу мистецтв. Півсотні авторів з усієї України та їхня тисяча ляльок відтворюють атмосферу дитинства, невідомого сучасному поколінню. Серед експонатів виставки – колекційні ляльки, вбрані у автентичні плахти і вишиванки. Вартість найдорожчого подарунка з минулого – кілька десятків тисяч гривень.

Зі слів організаторки фестивалю, мистецтвознавця Ірини Сорокіної, ці ляльки – відповідь на прагнення людей до чогось кращого, святкового. Виставка, що триватиме до 23 квітня піднімає настрій, запрошує до гри і світлих спогадів. У залах, де рукотворні мотанки і магодзи посіли подіуми, вкриті рядном, також розмістили картини на склі. Вони оповідають про дитинство наших прабатьків, коли навіть палиця могла бути найкращою іграшкою. Прості речі розвивали фантазію дітей і дозволяли ніколи не нудьгувати. Серія «Діти бавляться» – про дозвілля минулого і позаминулого століть.

Тим часом етнолялька – складний витвір мистецтва, що несе прадавню символіку і красу. Цьогорічний «Ляльковий світ» убрався у старовинні тканини, наприклад – конопляне полотно. Таким чином, експонати виставки – це не тільки спогад, а й очевидець дитячих ігор наших прабабців і дідусів.

Організатори фестивалю запрошують гостей «Лялькового світу» й самим прикласти руку до відтворення давніх візерунків. Так цими вихідними відвідувачі Палацу мистецтв матимуть змогу відвідати майстер-клас з петриківського розпису.

Фестиваль “Ляльковий світ” відбувається у Львові двічі на рік. Від сьогодні його можна відвідати за адресою вул. Коперніка, 17.