12-річному тернополянину, який помер у Львові, підробили історію хвороби

logo
115130_12_richnomu_ternopoljaninu_jakij_pomer_u_.jpeg


Важко уявити, що відчувають батьки, коли помирає їхня дитина. Особливо коли це стається на їхніх очах у присутності лікарів.

12-річний Роман Кулак родом із Тернополя. Проте літні канікули хлопець завжди проводив у бабусі на Львівщині. Там і сталося непоправне. 20 червня Ромчика забрали в Жидачівську районну лікарню. Там його добу лікували від отруєння та теплового удару, а коли дитину привезли до обласного центру, виявилося, що у нього заворот кишківника.

У смерті свого 12-річного сина батьки звинувачують медиків. Кажуть, якщо б йому вчасно поставили правильний діагноз та відправили до обласної лікарні «ОХМАТДИТ» – дитину можна було б врятувати.

«У Тернополі знайомі лікарі мені сказали, що Ромчика можна було врятувати протягом перших 6 годин. Натомість у Жидачівській лікарні його тримали майже 12 годин. Дитині давали заспокійливе, кололи дімедрол, обезболювали. Коли треба було лікувати – казали, що він симулює», – каже батько хлопця Володимир Кулак.

Варто додати, що Ромчика у Жидачівській лікарні оглядало аж 8 лікарів. І жоден з них не запідозрив нічого страшного. Вони декілька разів повторювали рідних, що в хлопчика звичайне отруєння. Натомість історія хвороби тоді і зараз – дуже різниться.

«В оригіналі висновку УЗД лікар чітко написала з трьома знаками оклику: «Надмірно виражений метеоризм кишківника!!!», — розповів Володимир Кулак. — А в копії вже слово «надмірно» замінено на «помірно». Мені ще важливо знати, чому після проведення УЗД моїй дитині не зробили рентген для з`ясування причин болю в животі? Необхідне для цього обладнання в Жидачівській лікарні в робочому стані. Мені особисто казав про це головний лікар. Сучасний лапароскоп недавно купили сюди за 20 тис. євро. Лікарі пройшли стажування у польських колег. Натомість моєму Ромчику двічі зробили те, чого не можна: перший раз під час поступлення Романа в лікарню після 17. 00год. 20 червня, а вдруге близько 24. 00 год. того ж дня — вкололи «Димедрол». Напевно, для того, щоб «змазати» всю картину».

Додамо, що за фактом смерті 12-річного Романа Кулака відкрито кримінальне провадження, згідно з ст. 140 ч. 2 Кримінального Кодексу «Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому». 


Реклама

А поділитися?