24 вересня у Львові стартують Дні європейської спадщини: програма

logo


24 вересня, СУБОТА

Кількість учасників

1

Початок: 10:00

Зустріч біля ротонди в центрі парку І. Франка

Офіційне відкриття

Парк Франка, закладений ще у XVI столітті, є найстарішим міським парком в Україні. До наших днів в центрі цього парку збереглась невелика паркова альтанка, або так звана ротонда, споруджена тут у 1835 році.

У ХІХ ст. альтанка слугувала місцем відпочинку, затінку в спекотні дні, захистом від дощу. Тут часто грав військовий оркестр, розважаючи містян та всіх, хто прогулювався парком. Ця альтанка була і залишається  однією із найбільш характерних споруд давнього парку.

Вхід вільний

2

 Тривалість:  24.09-30.10.

Локація:  огорожа ліворуч від пам’ятника І. Франкові

Упорядник:  Управління охорони історичного середовища ЛМР спільно з проектом “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”

Історія в світлинах. Фотовиставка про парк

І. Франка

У виставці використано фотографії з приватних колекцій, а також фондів Львівського історичного музею, музею історії університету ім. І. Франка та Центру міської історії Центрально-Східної Європи.

Вхід вільний

3

Тривалість:  24.09-15.10

Локація:  клумба Рерінга на пл. Міцкевича

Упорядник:  каф. містобуд. НУ “Львівська політехніка”

Виставка. Арнольд Рерінг –

мистецтво і природа в урбаністичному розвитку Львова

У виставці висвітлена творчість Арнольда Рерінга (1840-1913) – відомого львівського ландшафтного архітектора, садівника й інспектора міських плантацій Львова. Під керівництвом Рерінга були спроектовані більшість зелених просторів Львова на зламі 19-20 ст. – Стрийський парк, Личаківський парк, Гетьманські вали (сучасний проспект Свободи), парк Залізна вода, сквери на площі Св. Юра та площі Галицькій тощо.

Вхід вільний

4

 Тривалість: 24.09-30.10.

Локація:  Площа перед пам’ятником І. Франкові

Упорядник: Спільний українсько-німецький проект “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” (GIZ та ЛМР)

Виставка: Місто. Дерево. Людина

Важко переоцінити роль зелених насаджень в екології міського середовища. Дерева є місцем затінку, відпочинку, завдяки їм запиленість і загазованість міського повітря знижується на 60-70%, а привабливість громадських просторів різко зростає.  Але всі свої функції вони зможуть виконувати, якщо ми враховуватимемо їхні потреби й особливості.

Ця виcтавка – про співіснування людей та дерев, про користь від дерев та чому варто за ними правильно доглядати.

Вхід вільний

5

Початок: 11:00, 12:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч біля ГУ ДСНС України у Львівській області, вул. Підвальна, 6

Розповідає Боднар Микола Павлович, завідувач виставки

Екскурсія у музей пожежної справи Львівщини

Експозиція виставки, що функціонує з листопада 1986 року, ознайомить з історією пожежної справи, а зразки старовинної і сучасної спеціальної техніки дадуть змогу прослідкувати за розвитком пожежно-рятувальної служби Львівщини із сивої давнини до сьогодні. В пам’ять про аварію на Чорнобильській атомній станції в музеї функціонує зал, у стінах якого зібрані різноманітні свідчення найбільшої техногенної катастрофи світу: фотографії, документи, дитяча творчість.

20 осіб

6

Початок: Сб 11:00,

                Нд 15:30

Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч біля пам’ятника

Данилу Галицькому

Розповідає Марта Льода,   екскурсовод і випускниця Львівської академії мистецтв

Прогулянка. Таємниці львівської сецесії.

Ми всі добре знаємо найвизначніші львівські пам’ятки архітектури – храми, театри, адміністративні споруди, музеї. Але як багато довкола нас шедеврів житлової архітектури, яку ми переважно навіть не помічаємо! Піком розвитку мистецтва житлових будинків став злам ХІХ-ХХ століть – час сецесії. Але це мистецтво передбачало не тільки оформлення фасаду. Дуже багато таємниць і сюрпризів приховано у львівських під’їздах. За одну екскурсію їх неможливо оглянути всі, але ми постараємось познайомити вас хоча б із деякими найцікавішими з них.

10 осіб

7

Початок: 11:00

Тривалість: 30 хв.

Зустріч у бібліотеці в Стрийському парку,

вул. Уласа Самчука, 22

Розповідає Лєонов Сергій, провідний інженер, ЛЦ ІКД НАНУ НКАУ

Лекція. Біографічні дані та проекти видатного садівника Львова А.Рерінга

Арнольд Кароль Рерінг (нім. Arnold Röhring; 1840-1913, Львів) — інспектор міських плантацій м.Львова (директор міських садів або головний садівник міста Львова). Опрацював проекти всіх зелених насаджень у парках, на центральних бульварах та площах і наглядав за їхнім станом, доповнював малими архітектурними формами.

Вхід вільний

8

Початок: 11:30

Тривалість: 30 хв.

Зустріч у Сенсотеці (бібліотека в Стрийському парку), вул. У. Самчука, 22

Розповідає Лєонов Сергій, провідний інженер, ЛЦ ІКД НАНУ НКАУ

Лекція. Про творців парків та садів Львова, про деякі парки та події

Про творців парків та садів Львова (К.Бауера, А.Рерінга, Й.Маєра, Г.Лобажевського та інших), про деякі парки (Палацово-парковий ансамбль Яблоновських; Стрийський парк; Залізна вода та інші) та події (Крайова виставка 1894, Східні торги та інші виставки), які пов’язані з ними.

Вхід вільний

9

Початок: 12:00, 13:30

Тривалість: 30 хв.

Зустріч у дендрарії Ботсаду лісотехнічного університету, вул. О. Кобилянської, 1

Розповідає Наталія Кендзьора, працівник ботанічного саду

Прогулянка. Дендрарій – сад поміж двох тисячоліть

Дендрарій – найстаріший колекційний об’єкт Ботанічного саду НЛТУ України.  Перші дерева були висаджені в другій половині ХІХ ст. при започаткуванні Крайової школи лісового господарства (частина з них збережена досі). На досить обмеженій території (0,8 га) зосереджений значний видовий склад аборигенної та інтродукованої дендрофлори (182 таксони).

15 осіб

10

Початок: 12:00, 16:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч біля пам’ятника І. Франкові

Розповідає Володимир Чишинський, гол. інженер ЛКП “Зелений Львів”

Прогулянка парками міста

Під час пішої прогулянки Ви зможете дізнатись більше про благоустрій двох львівських парків – парку Івана Франка та Стрийського парку. В Стрийському парку буде нагода відвідати оранжерею.

15 осіб

11

Початок: 12:00, 14:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч у бібліотеці в Стрийському парку,

вул. Уласа Самчука, 22

Розповідає Володимир Дідик, арх., старший викл. каф. містобуд. НУ “Львівська політехніка”

Лекція. Стрийський парк: минуле-сучасне-майбутнє

Володимир Дідик є членом авторського колективу, який розробляв Генеральний план реконструкції Стрийського парку в 1981-1982 рр. та команди, яка працювала над схемою генерального плану реконструкції парку у 2009-2010 рр. Під час своєї лекції він презентуватиме фотографії парку з різних історичних періодів і розповість про його дослідження та етапи реконструкції.

Вхід вільний

12

Початок: Сб 12:00                Нд 14:00

Тривалість: 2,5 год

Зустріч біля головного входу до Парку культури ім.Б.Хмельницького

Розповідає Марія Лук’янова, екскурсовод

Прогулянка. Давніми стежками львівських парків

Пішохідна екскурсія по старовинних парках Львова. Цікаво почути, що було колись на місці відомих Парку Культури, “Залізної Води”, Стрийського і Снопківського парків. Ми пройдемо через територію старовинного цвинтаря і славетної виставки, дізнаємося про загадку Пелчинського ставу і улюблене місце львівських вікендів, побачимо єдину у Львові платанову алею і вікові дерева, що залишилися від давньго пралісу. Давні історії, дивовижні відкриття, неймовірні таємниці минулого…

20 осіб

13

Початок: 12:30

Тривалість: 1 год.

Зустріч біля клумби перед входом до головного корпусу НУ “Львівська політехніка”

Розповідає Тетяна Казанцева, к.арх., доц. каф. дизайну та основ арх. НУ “Львівська політехніка”

Прогулянка. Камерне озеленення львівських будівель

Ідея міста-саду у Львові відобразилась у спорудженні районів віллової забудови з палісадниками; встановленні на балконах та підвіконниках будівель стильових підставок на квіти – жардиньєрок; поширенні вертикального озеленення фасадів. Прогулянка районом вулиць Чупринки-Коновальця дасть можливість реконструювати в уяві образ заквітчаного Львова ХІХ – І половини ХХ століть.

30 осіб

14

Початок: Сб 12:45 (укр.)                Нд 12:45 (англ.)

Тривалість: 3 год.

Зустріч біля Порохової вежі, вул.Підвальна 4

Розповідає Олександр Завадович, працівник парку “Знесіння”

Пізнавально-краєзнавча прогулянка по парку Знесіння

Знесіння – одна з найдавніших і найбільш мальовничих дільниць Львова. Зелені пагорби Знесіння разом з Високим Замком формують відомий ще з гравюр XVIст. силует міста. Звідси розгортається чудова панорама Львова та околиць. Незважаючи на постійний наступ міста, біля самого його центру зберігся унікальний ландшафт, багатий на пам’ятки природи, історії, культури. Тут можна зустріти рідкісну степову рослинність, пісковики та вапняки зі скам’янілими рештками, вкриті лісом пагорби, мальовничі долини зі ставками і потоками. Проханя звернути увагу на пересічний рельєф парку – взуття для піших мандрівок,  можливі зміни в погоді – дощовик, кондицію для подолання підйомів і спусків.

20 осіб

15

Початок: 13:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч на вул. Богомольця, 6 (біля входу до будинку)

Гра. Тротуарні історії Львова.

Гра спрямована на знаходження візерунків на тротуарах та виконання творчих дій на вулицях міста. Ідея гри виникла у зв’язку з тим, що елементи автентичного покриття вулиць часто замінюються або просто зникають, тому на них розробники гри зосередили особливу увагу. Окрім зображень на тротуарах, учасникам гри потрібно також відшукати архітектурні елементи та цікаві об’єкти на фасадах.

5 команд

по 2 учасники

16

Початок: 13:00

Тривалість: 45 хв.

Зустріч у музеї ім. Шептицького, експозиція Українського мист. ХVIII – XIX ст., пр.Свободи, 20

Розповідає Олеся Семчишин-Гузнер, к. мист., старший наук. співробітник музею

Екскурсія. Парки, вулиці й площі Львова у графіці та живопису ХІХ – п. п. ХХ ст.

Середньовічний, замкнений мурами Львів від кінця XVIII ст. поступово перетворюється у місто відкритого типу з прогулянковими проспектами та рекреаційними зонами. Такі зміни не могли не відобразитись у мистецьких творах багатьох творчих особистостей, яких доля пов’язала з нашим містом. Пропонуємо спільно з ними «прогулятись» Львовом за давніми панорамними гравюрами та літографіями, акварельними замальовками міських закутків, живописними та графічними алейками парків, пригадати їх історію й вкотре переконатись, що  Львів – чарівний.

25 осіб

17

Початок: Сб 13:00  

                 Нд 13:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч у музеї Івана Франка,  вул. І.Франка 152

Розповідає Віолетта Чернієнко, заступник дир. з наук. роботи, к. філ. наук

Екскурсія-прогулянка. Франковий сад

Відомий український письменник Іван Франко провів свої останні 14 років у приватній садибі, поряд із сучасним Стрийським парком. Біля його будинку ріс пишний сад, який часто згадувала у своїх мемуарах донька письменника, Ганна, порівнюючи його із маленьким раєм. Багато часу присвячувала догляду за садом Франкова сім’я, адже цей зелений куточок був місцем зустрічей та місцем відпочинку родини в колі друзів. Сьогодні у саду збереглася лише одна грушка, яку садив сам Франко, але пам’ять про про цей сад назавжди увіковічнена у творах поета, які Ви матимете змогу почути під час екскурсії.

Вхід вільний

18

Початок: 13:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч біля озера у Стрийському парку

Розповідає Галина Лукащук, дендролог

Прогулянка. Дерева-екзоти Стрийського парку

Особливістю Стрийського парку є те, що тут традиційно висаджувались оригінальні рослини та дерева, які не є характерними для нашого кліматичного поясу. Тут є висадка дерев з Південної Америки, північного Китаю тощо. Ці дерева формують акценти та урізноманітнюють структуру простору парку, а їх колористика створює неймовірні пейзажні композиції у різні сезони, кожна із яких є справжнім витвором мистецтва. Про найцікавіші дерева, їхні особливості та походження Ви зможете дізнатись під час ознамчої прогулянки.

Вхід вільний

19

Початок: 14:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч біля входу в головний корпус ніверситету БЖД, вул. Клепарівська, 35

Розповідає Володимир Балябас, доц., к. філол. н.,

Екскурсія. Колишній будинок військових інвалідів

Під час урочистого перебування цісаря Австро-Угорської імперії Франца Йосифа І у Львові у 1851 році представники міста подали прохання про зведення Будинку військових інвалідів для вояків Галичини, скалічених у боях. Імператор задовольнив прохання, і було зведено будівлю за планом австрійського архітектора Теофіла ван Гансена, учня видатного Карла Фрідріха Шінкеля. Сьогодні у будівлі розташовується Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.

20 осіб

20

Початок: 14:00

Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч біля ротонди в центрі парку І. Франка

Розповідає Володимир Кучерявий, проф., док. с/г наук, зав.каф.ландш.арх. лісотехнічного університету

Екскурсія-розповідь. Від першого громадського саду до сучасних садів і парків

Історія садово-паркового будівництва сягає кількох століть. Першим громадським парком був Єзуїтський сад, закладений ще в 16 ст. За тривалий період у Львові була створена добре організована система озеленення, яка включала сади і парки першого, другого і третього зеленого кільця. Історія формування цих зелених просторів ляже в основу розповіді.

Вхід вільний

21

Початок: Сб 14:00

                     Нд 11:00

Тривалість: 30 хв.

Зустріч у фойє музею етнографії і худ. промислу, просп. Свободи, 15

Розповідає Емілія Сидор, мистецтвознавець, наук. співробітник музею

Екскурсія. Елементи ландшафту в європейському декоративному мистецтві

Експозиція Музею етнографії і художніх промислів демонструє низку пам’яток європейського мистецтва, де елементом декору є ландшафтні композиції. Сюжети із зображеннями природи зустрічаємо у всіх видах декоративного мистецтва. Попри функцію оздоби такі зображення віддзеркалюють стиль і мистецькі напрямки епохи. Родзинкою екскурсії є годинник-картина, що зображає куточок Стрийського парку, де у 1894 р. проводилася Загальна Крайова Виставка.

15 осіб

22

Початок: 15:00 (укр.), 16:00 (укр.), 17:00 (англ.)

Тривалість: 30 хв.

Зустріч на вул. Братів Рогатинців, 32 (поруч з міським Арсеналом)

Розповідає Анна Чеботарьова, соціолог, дослідниця, працівник Центру міської історії

Екскурсія. “Простір Синагог”: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність

Прогулянка познайомить відвідувачів із новим місцем на меморіальній мапі Львова, що включає законсервовані залишки синагоги “Золота Роза”, помаркований фундамент Бейт Гамідрашу та інсталяцію “Увіковічнення”. Це перший в Україні випадок, коли вшанування місць єврейської історії ініціювали та реалізували не лише громадські організації чи фонди, а міська адміністрація у співпраці з партнерами. Під час прогулянки відвідувачі дізнаються про ідею проекту, а також основні етапи та виклики у її реалізації. Особлива увага буде приділена живій історії цього місця, а також дискусії щодо майбутнього єврейської спадщини у Львові.

30 осіб

23

Початок:

15:00, 15:30, 16:00

Тривалість: 30 хв.

Зустріч біля Львівської дитячої залізниці,

вул.І.Франка, 156

Розповідає Дмитро Венгер, начальник дитячої залізниці, к. тех. наук

Екскурсія Стрийським парком поїздом Вітерець

Історія Львівської дитячої залізниці тісно пов’язана з історією розвитку Стрийського парку – одного із найбільш значимих парків України та Східної Європи. Під час розповіді слухачі довідаються про структуру залізниці, технічне оснащення, особливості навчання. Також  будуть розглянуті питання техніки безпеки та охороною праці при знаходженні людей на об’єктах залізниці.

30 осіб

24

Початок:

16:00

Тривалість: 1 год

Зустріч біля центрального входу в Парк культури

Розповідає Лев Мікльош, заступник директора парку

Прогулянка. Історії центрального Парку культури у Львові

Під час екскурсії по Парку культури Ви дізнаєтеся, що було на місці теперішнього парку і з якою метою його було побудовано; для чого був призначений фонтан, який розташований перед центральним входом у парк; в цілому яких змін зазнав парк з часу його виникнення до сьогоднішніх днів. Також Ви зможете отримати відповіді на свої питання щодо історії парку.

15 осіб

25

Початок: 16:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч у книгарні “Є”, просп. Свободи, 7 (2-ий поверх)

Панельна дискусія. Історичні сади і парки Львова: проблеми реконструкції

Основу садово-паркової спадщини Львова становлять громадські зелені простори, створені у період з 1772 по 1918 p., коли Львів входив до складу Габсбурзьких земель. Захист цих зелених пам’яток є надзвичайно комплексним і важливим завданням міста і відповідальність кожного із нас. Як знайти компроміс між сучасним використанням садів і парків та їх історичною значимістю? Що характеризує пам’ятку садово-паркового мистецтва і до чого зобов’язує цей статус? Які особливості історичної реконструкції зелених насаджень? Під час дискусії фахівці із різних галузей спробують відповісти на усі ці питання та визначити важливі кроки по збереженню зеленої спадщини Львова.

Вхід вільний

25 вересня, НЕДІЛЯ

Кількість учасників

26

Початок: 09:45

Тривалість:

8 год.

(орієнтовно до 18:00)

Зустріч на пл. Ринок, 1 (перед головним входом до Ратуші)

Розповідає Марія Петришин, екскурсовод, співзасновник велоспільноти “Військо Львівське на роверах”

Велоекскурсія. Знайомство з розписами Модеста Сосенка (відбудеться лише за сприятливих погодніх умов!)

Веломаршрут довжиною в 35 км. пролягає через м.Винники, де група відвідає історико-краєзнавчий музей. Далі маршрут прямує на с.Підберізці, до церкви Архістратига Михаїла, збудованої відомим львівським архітектором І.Левинським. Всередині церква оздоблена коштовною поліхромією авторства Модеста Сосенка – одного із найвидатніших українських митців початку ХХ ст. На завершення на нас чекає пам’ятка природи – «Дуби Б. Хмельницького», вік яких складає близько 400-500 років. Фініш – на пл. Ринок у Львові.

Маршрут середньої складності, будьте готові до підйомів та спусків.

20 осіб

27

Початок: 10:00, 10:45

Тривалість: 30 хв.

Зустріч на вул. Мечникова, 33 (на площі біля лавочки)

Розповідає Фриз Анастасія, працівник музею

Прогулянка.  Алеями Личаківського некрополя

Личаківський некрополь був заснований 1786 року за межами міста Львова на мальовничих пагорбах, терасах та схилах. Зараз це один з найбільших у Європі музеїв надгробної скульптури просто неба, тут ховали заможних мешканців міста та видатних людей.

У середині ХІХ ст. під керівництвом відомого садівника Карла Бауера була здійснена його реконструкція, що надала  території некрополя вигляду пейзажного парку.

Про особливості планування, використання ландшафту та озеленення ми ознайомимо відвідувачів екскурсії.

25 осіб

28

Початок: 10:00

Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч у підвалі ратуші, пл. Ринок, 1 (вхід біля фонтану Нептуна)

Розповідає Ірина Котлобулатова, краєзнавець

Розповідь. Прогулянки парками і скверами

Неможливо оминути увагою львівські парки і сквери, як давні, з майже 500-річною історією, так і закладені вже в ХХІ ст.  Так, в парку Високий  Замок можна побачити дві пам’ятки давнього Львова – рештки руїн Високого замку, віком близько 600 років, та кам’яного лева, вирізьбленого за часів короля Стефана Баторія наприкінці ХVІ ст.  Наймолодший парк  – парк ім. Івана Павла ІІ на Сихові – закладений в травні 2016 року. Усі ці громадські зелені простори є закарбовані у світлинах та листівках різних часів, які і будуть показані під час розповіді.

Вхід вільний

29

Початок: 10:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч біля храму Різдва Пресвятої Богородиці, пр. Червоної Калини, 70

Розповідає Маркіян Максимюк, архітектор

Прогулянка “Зеленим кільцем” Сихова

“Зелене кільце” – це мережа пішохідно-об’єднаних між собою “зелених” громадських просторів спального району Сихів. Простір, що був задуманий проектантами як активний громадський, та альтернатива транспортним магістралям району, і досі залишається потенційним, а не показовим. Прогуляємося, познайомимося, постараємося зрозуміти чому.

30 осіб

30

Початок: 11:00

Тривалість: 45 хв.

Зустріч в історико-краєзнавчому музеї м.Винники, вул. Галицька, 26

Розповідає Лариса Караваєва, завідувач експозиційного відділу музею

Екскурсія. Історія міста Винники та його околиць

Винники – одне з найдавніших містечок на Галичині, що має свою самобутню історію та звичаї. Воно розкинулося на Головному Європейському вододілі, що ділить річкові системи Балтійського та Чорного морів. В околицях міста знаходиться каскад озер та джерел. Одне з них бере свій початок у підніжжі г. Жупан і має назву «Цісарська криниця». За давніми переказами воду з нього пив цісар Франц-Йосиф І.

З історією міста і краю Вас познайомлять чисельні експонати історико-краєзнавчого музею, серед яких стародруки, елементи різьби по дереву, оригінали та фотокопії документів тощо.

20 осіб

31

   Початок: 11:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч біля Церкви Стрітення Господнього, вул. Винниченка, 30

Розповідає Юрій Смірнов, журналіст-краєзнавець

Екскурсія. У каплиці з розписами Розена

У церкві Стрітення Господнього є каплиця із надзвичайно цінними настінними розписами 1930 р., які виконав Ян Генрик Розен – відомий майстер сакрального живопису епохи модерну. У своїх роботах автор гармонійно поєднував західноєвропейські тенденції стилю сецесії зі східно-візантійськими мотивами, які були притаманні давньоукраїнській церкві, вплітаючи в багаті орнаменти розписів елементи більш пізнього стилю ар-деко. Приміщення каплиці закрите для доступу, але спеціально до Днів спадщини його відкриють для огляду.

50 осіб

32

   Початок: 12:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч на площі Соборній (кінцева трамвайного маршруту №3)

Розповідають Олександр Арістархов, екскурсовод, дослідник історії львівського трамвая та Дмитро Янківський, інженер ЛКП “Львівелектротранс”, учасник відновлення ретро-трамвая “Gotha T59E”

Прогулянка на трамваї. Куди їздив колись  старенький трамвай?

Екскурсія “Куди їздив колись старенький трамвай…” за маршрутом “Площа Соборна (кінцева зупинка трамвайного маршруту № 3) – вул. І.Франка – кінцева “Академія мистецтв” – вул. І. Франка – вул. Підвальна – площа Ринок – вул. Дорошенка – вул. Коперника – вул. Бандери – вул. Ген. Чупринки – вул. Мельника – кінцева “вул. Коновальця” – вул. Коновальця – вул. Мельника – вул. Ген. Чупринки – вул. Бандери – зупинка “Головна пошта”.

25 осіб

33

Початок: 12:00

Тривалість: 2 год.

Зустріч у ботанічному саду, вул. Черемшини 44

Розповідає Марія Надрага, інженер Ботанічного саду ЛНУ ім. І.Франка

Прогулянка. Стежинами ботанічного саду ЛНУ ім. І. Франка

Відвідувачі екскурсії матимуть змогу ознайомитися з історією становлення Ботанічного саду ЛНУ імені І. Франка, який є одним з найстаріших садів України та Східної Європи. Впродовж екскурсії можна буде оглянути чисельні колекції рослин відкритого ґрунту, а також ознайомитися з унікальними рослинами оранжерейного комплексу, колекція яких занесена до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання.

60 осіб

34

Початок: 12:00

Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч біля пам’ятника І. Франкові, навпроти корпусу ЛНУ

Розповідає Ігор Жук, доц. каф. нової і новітньої історії України УКУ, к. мист.

Прогулянка. Хроніки Єзуїтського саду у Львові: від Станцельшольцівського лану до Парку ім. Івана Франка.

Машрут пропонованої екскурсії проходить територією парку, заснованого на ділянці колишніх львівських передміських ланів. У ХVІ ст. вона належала родині патриціїв Шольц-Вольфовичів, пізніше – ченцям-єзуїтам (звідки й традиційна назва: «Єзуїтський сад»). Під кінець ХVІІІ ст. з ініціативи цісаря Йосифа ІІ тут облаштовано перший міський парк Львова. Різноманітне і дуже вартісне архітектурне оточення – комплекси будівель Галицького сейму, Львівської політехніки, катедри Св. Юра – створює чудовий фон для оповіді про історичні події різного часу.

25 осіб

35

Початок: 14:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч біля входу у Стрийський парк, зі сторони вул. Паркової

Розповідає Сергій Лєонов, провідний інженер, ЛЦ ІКД НАНУ НКАУ

Прогулянка. Стрийський парк як місце відпочинку та спонукання до стрімкого розвитку Львова

Маршрут приблизний: Стрийське кладовище, пам’ятник Яну Кілінському, павільйон Львова, джерело з табличкою Рерінга, штучні руїни, виставкова площа (фонтан), палац мистецтв, Рацлавицька панорама, водонапірна вежа та деякі павільйони східних торгів, залізна та канатна дорога…

20 осіб

36

Початок: 14:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч біля кафе-бару “Парк”, вул. Листопадового Чину, 14

Розповідають Ксенія Бородін, к. філолог. наук, доц. та Іванна Гонак, к. економ. наук

Прогулянка. Старі написи у парку Франка і довкола нього

Фасади та інтер’єри львівських будинків зберігають безліч старовинних написів, що походять з кінця ХІХ – початку ХХ століття. Люди та фірми, що їх залишали, своїм корінням походили з різних куточків Європи.

Вулиці навколо парку Франка та сам парк – не виняток. Віднайти і розчитати їх – справжня пригода як для дорослих, так і для юних дослідників Львова.

20 осіб

37

Початок: 15:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч у підвалі ратуші, пл. Ринок, 1 (вхід біля фонтану Нептуна)

Розповідає Роман Могитич, к. арх.

Презентація. «Manu facta manu distruo»1. Історія й доля Високого замку у Львові

До свого 750 річного ювілею місто Львів мало намір фрагментарно відтворити елементи Високого замку, задля чого були проведені повноцінні історичні та архітектурні дослідження. Вивчення історичних описів та рисунків львівського замку, порівняння зі збереженими пам’ятками в інших містах і країнах, вималювали специфічні особливості фортифікацій Руського королівства у ХІІІ столітті, які вирізняють їх з-поміж оборонного будівництва сусідніх держав.

Про особливості Високого замку у Львові можна буде дізнатися із багатого візуального матеріалу, який буде представлений під час розповіді.

1«Збудоване руками можна руками й зруйнувати» – Богдан Хмельницький, 1639 р.

Вхід вільний

38

Початок: 15:00

Тривалість: 4 год.

Зустріч біля Ратуші, пл. Ринок, 1

Проводить Орест Олеськів, нач. відділу охорони парків, лісопарків та ландшафтів, управління екології та благоустрою ЛМР

Велопрогулянка зеленим коридором, що з’єднує Брюховицький і Винниківський ліси

З обох боків нашого міста є два лісові масиви, що з’єднані між собою зеленим коридором парків. 8 парків, розташованих на невеликій відстані один від одного, створюють унікальний рекреаційний маршрут, з яким Ви зможете познайомитись під час мандрівки. Маршрут середньої складності, будьте готові до підйомів та спусків.

15 осіб

39

Початок: 15:00

Тривалість: 1 год. 30 хв.

Зустріч на вул. Богомольця, 6 (біля входу до будинку)

Проводить Анастасія Нечипоренко, координатор проекту Урбан-бібліотеки

Велемент: міська прогулянка у формі гри

Гра «Велемент» (Вулиця + елемент) спрямована на дослідження міського простору між вулицями Франка, Зеленою, Тершаковців та Пекарською. Завдання гравців – знайти 16 елементів вулиць та будинків, які знаходяться в цьому кварталі. Під час гри учасники знайомляться з різними архітектурними деталями, виконують творчі завдання та документують все, що з ними трапляється.

5 команд

по 2 учасники

40

Початок: 15:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч біля музею Грушевського, вул. І.Франка, 154

Розповідає Тернавська Ольга, старший наук. співробітник і вчений секретар музею М.Грушевського

Екскурсія. Історія садиби Грушевських у Львові

Під час розповіді слухачі дізнаються коли, як та ким було збудовано віллу родини Грушевських у Львові, як виглядала садиба під час проживання сім’ї Грушевських. А також зможуть послухати , що говорив сам Грушевський про своє родинне гніздо.

20 осіб

41

Початок: 16:00

Тривалість: 1 год.

Зустріч у підвалі ратуші, пл. Ринок, 1 (вхід біля фонтану Нептуна)

Публічне обговорення. Сучасні виклики озеленення міста

У 1910 році Львів був найбільш зеленим містом цілої Австро-Угорської монархії, а все завдяки тому, що озеленення міста було одним із важливих завдань розбудови мережі міської інфраструктури та елементом престижу столичного міста. Великий відрізок часу відділяє наше сьогодення від тих років, і тим не менше, озеленення міста є не менш актуальним питанням, на яке ми і звернемо увагу під час публічного обговорення із фахівцями та представниками міської влади.

Вхід вільний

42

Тривалість: 11:00 – 18:00

Зустріч у  Природознавчому музеї, вул. Театральна, 18  

День відкритих дверей на виставку “Мистецтво виживання”

Чому риба не тоне у воді? Чому кажуть: сліпий, як кріт? Чому дикі поросята смугасті, а дорослі кабани – ні? Відповіді на ці та інші питання Ви довідаєтеся на виставці, яка присвячена пристосуванню тварин і рослин до різних умов середовища. Усі знають, що кожна тварина, пристосувавшись до життя в певному середовищі, створила свій унікальний дім. Усі особливості тварин і їхньої поведінки, насправді, зовсім не випадкові, й мають важливе значення для життя у природі. Завдяки спеціальним пристосуванням, що формувалися впродовж тривалого часу, тварини розвинули дивовижне мистецтво виживання.

Вхід безкоштовний дітям до 16 р.

43

Початок: 18:00

Офіційне закриття

Вхід по запрошеннях