5 історій учасників АТО, які пішли працювати у патрульну поліцію Львова

logo


Сьогодні ми відзначаємо День Захисника України. З нагоди свята 032.ua публікує історії 5 учасників АТО, які захищали Україну у зоні бойових дій, а повернувшись додому змінили форму військового на форму патрульного і пішли працювати у патрульну поліцію Львова.

Максим Дорош.

Максим Дорош.

Максиму Дорошу – 25. Сьогодні він є капралом поліції Львова.

Максим Дорош в складі 3 БТрО був мобілізований з 28 березня 2014 року. Уже 5 липня того року він прибув у зону АТО, в с. Містки. Впродовж липня-серпня Максим Дорош стояв на блокпості в с.Широкий під Щастям, а в кінці серпня – в с.Победа.

“З 1 по 4 вересня, після обстрілу РФ з РСЗО Смерч по нашому місці дислокації, перебрались в с.Кринички. По жовтень місяць стояв на блокпості в с.Кринички старшим на північному напрямку,був замісником начальника блокпоста”, – говорить Максим. 

В листопаді його батальйон 3 БТрО приєднали в склад 24-ої механізованої бригади. А з січня по березень він перебував в опорному пункті в с.Новоохтирка на посаді чергового АСУ.

Максим розповідає, що прийшовши зі служби, він вирішив далі служити для українського народу. Саме тому і пішов працювати у патрульну поліцію Львова.

Максим Дорош 2

“Після демобілізації, я почув, що оголошений набір у патрульну поліцію. Тоді всюди по місту були плакати і по новинах розповідали, що йде реформа, потрібні нові люди. І я вирішив спробувати. Вирішив далі служити. Я пройшов по списку, виконав усі завдання і от служу у патрульній поліції. Мені тут подобається і я із задоволенням виходжу на кожне патрулювання”, – говорить Максим Дорош.

14625269_1109786275735615_1005162778_n

Колеги Максима кажуть, що він щодня проявляє себе в роботі, охороняє громадський порядок у Галицькому районі, докладаючи максимум старань та героїзму. Неодноразово допомагав загубленим людям знайти домівку, надавав домедичну допомогу, також самостійно повертав втрачені речі їх господарям.

 Віталій Цендровський.

Віталій

Віталію 23 роки. Він з міста Стрий, що поблизу Львова. Є інспектором патрульної служби , лейтенантом поліції.

Віталій Цендровський брав участь в АТО у складі військової частини 4114 Західного ОТО Національної Гвардії України. Був на охороні військового містечка в м.Слов’янськ. Ніс службу на блок-посту Донецької області.

Віталій розповідає, що коли він йшов служити в армію, АТО ще не було.

“Батьки мене відмовляли. Казали, навіщо це мені потрібно. Але я вирішив, що піти в армію, щоб потім захищати Україну – це обов’язок кожного чоловіка. Коли АТО розпочалося, я дізнався, що строковики можуть написати рапорти про те, що хочуть добровільно піти в АТО. Тоді я написав рапорт перший. Бо я люблю Україну і вважаю, що це обов’язок кожного – захищати свою державу”, – розповідає Віталій Цендровський.

Віталій

Віталій працює у патрульній поліції Львова з 27 вересня 2015 року. На запитання “Чому вирішив піти служити патрульним” відповідає так: “Я вирішив подати заявку у патрульну поліцію, щоб мої діти жили краще. Краще, ніж я живу. Час змінювати нашу країну”.

Колеги Віталія кажуть, що він надійний, справедливий та відважний поліцейський і на нього можно покластися у всьому.

t5CM4U_nR8M

Також вони зазначають, що спитавши будь-якого інспектора в роті, всі в один голос скажуть, що надійнішого напарника і бути не може, з ним приємно та корисно для суспільства нести службу в одному екіпажі.

Майже кожної змінив Віталій всіляко допомагає водіям на дорогах Львівщини.

Іван Форстяк.

Yj6EuCGX3qo

Івану 28 років. Він львів’янин. Закінчив навчання за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища”. Сьогодні – інспектор другого взводу, 2 роти 4 батальйону, лейтенант поліції.

Іван з липня 2014 по жовтень 2014 ніс службу під м.Щастя, с. Пабєда, с. Дмитрівка, с. Орєхово Луганської обл.

А з січня по березень 2015 року у с. Орєхово-Донецьке, поблизу с. Кримського.

З липня по січень був у складі 3-го батальйону територіальної оборони м. Львова та обл. в/ч пп В0111 , а з січня 2015 року і до демобілізації його батальйон був переведений у склад 24-ої механізованої бригади м. Яворів, як 3-ій окремий мотопіхотний батальйон.

Іван

Іван зізнається, що пішов служити у патрульну поліцію Львова, бо на нього вплинули події на Сході.

“Я пішов на Схід захищати свою Україну. Коли повернувся – вирішив захищати своє місто. Зробити його безпечнішим. Можливо, якби не події на Сході, то не пішов би у патрульну поліцію, але я знаю, що зробив тоді правильний вибір. Мені подобається нести службу у патрульній поліції. Тут є змога щодня допомагати людям. Кожен день не схожий на попередній. Інколи люди не звертають увагу на те, що роблять не правильно. Коли їх зупиняєш за порушення, кажуть, мовляв, нічого страшного не сталося і просять відпустити їх. Але такий тип мислення є не правильний і його треба змінювати”, – розповідає Іван Форстяк.

Колеги Івана кажуть, що Форстяк служить у патрульній поліції з початку її заснування і неодноразово затримував грабіжників за гарячими слідами. А якось він під час нічного патрулювання впіймав злодія, який побив вікна в кількох авто та викрав особисті речі.

Андрій Шушпанов.

Андрію 30 років. За освітою він правознавець. Сьогодні є лейтенантом поліції, інспектором першого взводу 3 роти 4 батальйону патрульної поліції Львова.

Андрій з травня по вересень 2014 року був у зоні АТО. У складі 128 бригади він був у різних куточках Луганської області. В основному ніс службу на блокпостах.

Андрій

Андрій Шушпанов розповідає, що був демобілізований на початку квітня 2015 року. Почувши, що йде набір у нову патрульну поліцію подав заявку і уже в серпні був на навчанні.

“Я пішов працювати у патрульну поліцію, бо хотів щось поміняти. Хотів , аби в нас більше не було корупції. Працюю уже рік і дуже задоволений новою системою. Направду, дуже багато всього змінилось. Сподіваюсь, що надалі будуть теж зміни і тільки в кращу сторону”, – говорить Андрій Шушпанов.

Колеги Андрія розповідають, що він дуже відданий своїй роботі. У серпні цього року на вулиці Таджицькій затримав особу, яка вчинила грабіж і намагалася зґвалтували дівчину. А влітку він затримав раніше судимого чоловіка за розбещення неповнолітніх, який на вул. Пасічній приставав до малолітньої дівчини, після чого закрився в квартирі і погрожував інспекторам сокирою і ножем, а ще погрожував зарізати дружину.

 Тарас Жезло. 

Жезло Тарас

Тарасу 26 років. За освітою він менеджер з організації виробництва. Колись працював у меблевій компанії, сьогодні – інспектор патрульної поліції Львова у взводі по обслуговуванню доріг державного значення. Також зараз він здобуває другу вищу освіту в Львівському національному університеті імені Івана Франка. Вчиться на другому курсі правничого факультету.

Тарас Жезло весною 2014 року був мобілізований на військову службу в 24-ту механізовану бригаду в окрему роту розвідки, на посаду розвідник кулеметник.

В зоні АТО з кінця червня 2014 року. Бойовий шлях його підрозділу пролягав через територію як Луганської так і Донецької області через населені пункти Крива Лука, Сіверськ,Лиман, Сіверодонецьк, Лисичанськ, Щастя, Весела Гора, Лутугіно, Волнухіно та Дмитріївка.

Тарас розповідає, що одразу був готовий до того моменту, коли йому принесуть повістку.

“ Я знав, що поїду в зону АТО, бо під час строкової служби в армії був в окремому взводі розвідки десантної бригади, і нас, всіх хто з міста Львова мобілізовували в один день, тому коли мені принесли повістку, усі мої речі уже були спаковані”, – говорить Тарас.

Жезло Тарас

Про те, що відбувається набір на службу у патрульну поліцію Львова Тарас Жезло дізнався ще у військовій частині.

“За три тижні до демобілізації, я почув, що оголошений набір у патрульну поліцію Львова. Тоді  подумав, чому б не бути одним із тих, хто хоче змінити країну на краще і подав свою заявку. Сьогодні службою у патрульній поліції задоволений. Насамперед мені подобається колектив і люди з якими я працюю. Як і в ЗСУ, так і у патрульній поліції є багато колег на яких можна покластися”, – говорить Тарас Жезло.

Колеги Тараса розповідають, що він дуже відповідально ставиться до своєї роботи і постійно вдосконалює свої навички та вміння.

P.S.

Сьогодні у патрульній поліції Львова працює 102 учасника АТО. З них – 86 на посаді патрульного. Усі вони, як і обіцяли, продовжують вірно служити українському народові, але уже не у військовій формі, а у формі працівника патрульної поліції Львова.

Автор Ірина Труш.