5 млн грн потрібні на порятунок 350 хворих на мієлому на Львівщині

logo


21:47 11 вересня 2017 р.

Хворі на множинну мієлому та їхні родичі просять депутатів Львівської обласної ради якомога швидше розглянути програму підтримки та надати для них 5 млн гривень на закупівлю лише двох препаратів, без яких вони не зможуть жити.

Про це сьогодні 11 вересня, під час прес-конференції на тему: «Проблеми лікування множинної мієломи у Львівській області», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила голова ГО «Пацієнти з множинною мієломою» Аліна Чеботаєва.

Загалом у Львівській області на обліку стоїть 350 пацієнтів, хворих на множинну мієлому або рак плазматичних хворіб. І щороку виявляють майже 60 нових хворих. Тих коштів, які може надати обласна рада, вистачить на підтримку життя тільки оцих, нововиявлених хворих.

За словами Аліни Чеботаєвої, вона хворіє вже п’ять років. І левову частину ліків мусить купувати за власні кошти. Хоча має право на безкоштовне лікування.

– Доводиться витрачати 5-6 тисяч гривень на місяць. А без цих препаратів я просто не зможу жити. Кожні 24 дня доводиться отримувати крапельниці, хіміотерапію. Проте ця хвороба – невиліковна. Ми тільки підтримуємо свій стан. Ми не живемо, ми – існуємо, – розповідає вона.

В.о. завідувача гематологічного відділення 5-ї міської клінічної лікарні Львова Юрій Кароль повідомив, що у їхній лікарні є спеціалісти, які вміють надавати допомогу хворим. Проте їхніх вмінь та знань не достатньо, якщо немає ліків.

– За кордоном пацієнти живуть на кілька років довше, передусім, завдяки ліпшому забезпеченню медикаментами, – каже він.

А ось у Львівській області з цим з кожним роком стає все гірше і гірше.

– Цього року ми отримали тільки частину заявлених препаратів за 2016 рік. А за 2017 – ще не отримували нічого. Це все пов’язано з фінансуванням, – пояснює  Юрій Кароль.

За словами лікаря, кілька десятків років тому погано діагностували цю хворобу. І до них у лікарню привозили пацієнтів на ношах.

– Вони не те, що не могли встати, вони навіть не могли порухатися. Настільки їх боліло. Тому що йшло масивне ураження кісток скелету. А через місяць-два лікування ті хворі вставали і йшли своїми ногами додому. А не лікуватися – це повна нерухомість, ниркова недостатність, анемія. Ну і все, закінчується, – передбачає лікар летальні наслідки.

Сестра хворої на множинну мієлому Олександра Дубас розповіла, що її родичка захворіла два роки тому.

– Сестрі – 62 роки. Зробили всі обстеження і виявили мієлому. Лікування –дуже дороге. Крім того, звилися ускладнення – тромб у легенях. На його видалення пішло три місяці та 7,5 тисяч гривень на уколи. Всього ж на лікування ми витратили близько 50 тисяч. За два роки фінанси вичерпуються. Стан сестри поганий, вона обмежена в рухах, не може ходити, – аж розплакалася сестра хворої.

Чоловік хворої на множинну мієлому Борис Сенчук згадав, як їм довелося жити по кілька місяців у лікарнях, тому що його дружина була вже нерухомою. Після того, як почали лікувати, вона змогла ходити за допомогою допоміжних засобів. Але лікування потрібно продовжувати.

ДовідкаУ Львівській області склалася критична ситуація зі забезпеченням медикаментами хворих на множинну мієлому. Упродовж двох років 350 хворих на множинну мієлому не отримують належного лікування, а це призводить до передчасної інвалідизації або смерті хворих .