7 речей, які варто зробити у Львові восени

logo


Львів є одним з найбільш туристично привабливих міст України. І хоча пік туристичного сезону припадає на літо, з настанням осені місто набуває особливого шарму. До того ж, у Львові восени  відбувається багато атмосферних подій. Пропонуємо добірку цікавих локацій і закладів Львова, де можна провести час з задоволенням.

Купити книгу на Форумі видавців

Це вже традиційна подія осені не лише для львів’ян, а для всієї України. Книжковий ярмарок, зустрічі з письменниками, автограф-сесії, презентації літературних новинок з року в рік все більше приваблюють книголюбів. Цьогорічний Форум видавців триватиме з 13 до 17 вересня. Відвідувачам запропонують відвідати понад 1000 культурних та освітніх заходів у 40 локаціях. Багато з постійних учасників та гостей зізнаються, що Форум видавців – це не просто презентація книжок, а, перш за все, це – фестивальна атмосфера.

Фото: bookforum.ua
Поглянути на місто з найвищої будівлі Львова

Львів має зовсім інше обличчя, коли його споглядати з висоти пташиного польоту. І хоча останнім часом з’явилося багато терас, варто піднятися на найвищу будівлю. Йдеться зовсім не про Ратушу, яку не оминає жоден турист. Церква св. Ольги і Єлизавети, чи костел, як кажуть місцеві, має висоту 85 м і перевищує Ратушу аж на 20 метрів.Збудований у неготичному стилі, храм завжди приваблює фотографів. До того ж, церква має оглядовий майданчик, звідки відкривається чудова панорама на Високий Замок та середмістя. Тож за хорошої погоди треба не втрачати нагоди побачити осінній Львів з нестандартної локації.

Фото: igor-salnikov.livejournal

Як потрапити: Храм розташований на вул. Городоцькій неподалік залізничного вокзалу. Оглядовий майданчик працює щодня з 14.00 до 18.00. Вхід коштує 10 грн.

Відвідати фестиваль «На каву до Львова»

Кава давно стала символом Львова. Чи не на кожній вулиці тут можна знайти безліч затишних кав’ярень. Львів’яни часто полюбляють посидіти з філіжанкою славетного напою. Піти на каву означає не просто випити гарячий напій поміж іншими справами. Саме «на каві» знайомляться, вирішують проблеми, призначають побачення, обговорюють ділові плани, ухвалюють важливі рішення.Фестиваль «На каву до Львова» – щорічне міське свято кави, яке стало вже культовою імпрезою. Цьогоріч воно триватиме 21-24 вересня. Кращі львівські кав’ярні пропонуватимуть скуштувати каву. У центрі міста діятиме кавовий ярмарок, для всіх охочих проводитимуть майстер-класи. Також традиційно на кавовому фестивалі працює спеціальна пошта. Всі бажаючі можуть купити листівку і відправити у будь-який куточок Україні чи світу.

Фото: larysadidkovska.com

Цьогорічний фестиваль кави присвятять еко-тематиці: гості побачать живі зелені кавові дерева, каву розливатимуть в одноразові паперові склянки, а відходи обіцяють відправляти на переробку. Середмістям ходитимуть кавові Король та Королева. А на завершення фестивалю традиційно оберуть найкращу кав’ярню року.

Спробувати коктейлі у «підпільному» барі

Львів славиться не лише кавою. У місті постійно з’являються нові атмосферні заклади на будь-який смак. Один з таких барів – Libraria Speak Easy Bar – заховався у Вірменському дворику. Тут можна зігрітися прохолодним вересневим вечором. Знайти бар непросто, адже концепція закладу немов промовляє сама за себе. Формат Speak Easy набув популярності у США під час «сухого закону». Так називали нелегальні бари або клуби, де продавали міцні алкогольні напої. Сюди дозволялося заходити лише постійним клієнтам або членам клубу.У Libraria Speak Easy Bar можна відчути атмосферу 30-х років минулого століття. А крім ексклюзивної коктейльної карти, відвідувачам пропонують насолодитися живою музикою. Щовечора тут відбуваються джазові виступи.

Як потрапити: Щоб знайти цей «таємничий» заклад, потрібно пройти через Вірменський дворик, зупинитись біля зображення на стіні Сергія Параджанова, а далі – зайти у провулок. Бар працює з 18.00 до півночі, а у вихідні – до 2-ї години ночі.

У Середньовіччя в реберні під Арсеналом

Прохолодним осіннім вечором, обираючи місце для вечері, можна заглянути до реберні у центрі міста. Головною стравою тут є ребра, які смажать на мангалі. Їх подають без тарілок і приборів – на дерев’яних дощечках. Їсти потрібно руками. Гостям видають паперові фартухи і скатерті. А сам антураж реберні нагадує часи Середньовіччя.

Фото: lviv1256.com

Як потрапити: Реберня знаходиться на вул. Підвальній, 5 біля музею «Арсенал». Працює з 12.00 до півночі.

Випити пива у сталкерському пабі

Паб «100 Рентген» – заклад, куди часто забігають випити пива місцеві . Непримітний паб розташований неподалік Університету ім. І. Франка, тож це ще є і одним з улюблених місць студентів, куди вони заходять після пар. Тут продається багато сортів пива, а також пунші та ель. А постійним клієнтам присвоюють звання «пивного сталкера» та видають іменний кухоль.Молодь полюбляє збиратися у «Рентгені» на День студента, Хелловін або ж День святого Патріка та влаштовувати тематичні вечірки.

Як потрапити: Паб розташований неподалік центру на вул. Дорошенка, 50. Відчинений до півночі. У вихідні працює з 12.00 до 02.00.

Відкрити нові архітектурні цікавинки

Якщо Площа Ринок пройдена, «Шевченківський гай» і Личаківський цвинтар відвідані, фотографії на фоні Опери зроблені, а все ще хочеться побачити у Львові щось нове і незвичне – час це надолужувати! Наприклад, пройтися до площі Старий Ринок, де життя вирує ще з часів Середньовіччя. Однак сьогодні цей район біля підніжжя Високого Замку на диво тихий і «вільний» від туристичного натовпу. Тут знаходиться один з найдавніших храмів Львова – костел Івана Хрестителя. Храм зведено за наказом князя Лева для своєї дружини Констанції.А дорогою до площі можна зазирнути до двох незвичайних дворів на вулиці Князя Лева. Один з них жителі прикрасили речами часів СРСР: старими меблями, плакатами репродукціями картин, навіть бюст Леніна є. Тому в народі це місце називають «радянський дворик». А неподалік – двір «загублених іграшок». Мешканці сусіднього будинку вирішили приносити на вулицю старі іграшки, перетворивши свій двір на туристичну цікавинку.

Фото Дмитро Тимощук

А якщо вереснева примхлива погода не сприяє довгим прогулянкам, завжди можна піти у затишну кав’ярню чи музей. У Львові їх також вдосталь – і тематичних, як-то музей-аптека чи музей пивоваріння, і присвячених видатним особистостям. А в музеї Івана Франка відвідувачів зустрічає ще й пухнастий працівник – рудий кіт, якого для цієї почесної вакансії шукали чи не всією країною.Що ще варто побачити: львівський Будинок Вчених, який будували за проектом віденських архітекторів як казино. Сьогодні він є справжньою окрасою міста. Неподалік – ще одна архітектурна перлина – Палац Потоцьких. Також вражає львівський органний зал, який розмістився в будівлі костелу Марії Магдалини XVII ст.Тепло одягнувшись, можна завітати у мальовничий Стрийський парк і погодувати лебедів або білок, яких там дуже багато і які зовсім не бояться людей.