7 речей про Львів. Найважливіше за тиждень

logo


Тиждень, що минув, уже став історією. Він був багатим на новини і події. Tvoemisto.tv пропонує пригадати, чим запам’ятався львів’янам тиждень 14 – 20 листопада.
фото: u-s-c.com.uа

фото: u-s-c.com.uа

CityLife

Тиждень у Львові розпочався із транспортного колапсу. Тисячі львів’ян очікували на громадський транспорт, який у понеділок, 14-го листопада, курсував із перебоями: чимало автобусів не виїхали на маршрут.

Окрім того, на дорогах і тротуарах Львова кілька днів поспіль спостерігалася ожеледиця. Пропонуємо номери телефонів, куди можна скаржитися на небезпечні ділянки, а також куди звертатися, якщо травм таки не вдалося уникнути.

17-го листопада відбувся перший офіційний рейс трамвая на Сихів. Розпочався повноцінний рух трамвая із пасажирами за новим маршрутом №8 від площі біля кінотеатру ім. Довженка до площі Соборної. Як трамвай на Сихів відправляли в першу путь: фоторепортаж, відео.

У Львові визначили 10 лідерів голосування за громадські проекти. У кожному районі Львова оберуть 5-9 малих проектів для фінансування із громадського бюджету. На реалізацію громадських проектів кожен район Львова отримає близько 1,5 млн грн.

Наступний конгрес міжнародного ПЕН-клубу буде у Львові. Площу перед університетом ім. Франка хочуть перетворити на громадський простір. У Львові відбувся п’ятий турнір «Ігор Героїв». У змаганнях взяли участь 25 ветеранів АТО та спортсменів з інвалідністю, з яких 13 учасників – хлопці зі Львівщини.

17-го листопада Військовою прокуратурою Західного регіону України було задокументовано факт вимагання та одержання неправомірної вигоди начальником управління житлового господарства Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Юрієм Гольцем. Його затримали в центрі Львова під час отримання чергової частини хабара у розмірі 80-ти тис. грн. Гроші виявили та вилучили під час огляду місця події. Міський голова Андрій Садовий розпорядився відсторонити його від виконання посадових обов’язків. Суд встановив 2 мільйони застави, Юрія Гольця взяли під арешт на два місяці.

У Сихівському районі Львова внаслідок падіння крану загинув 61-річний працівник новобудови.

Транспорт

Для проїзду автомобільного транспорту відкрили вулиці Київську та Русових, які ремонтують ще з липня 2016-го року.

Як поінформували Tvoemisto.tv у ЛКП «Львівавтодор», загальна вартість проекту «Трамвай на Сихів» становить понад 25 мільйонів євро. Останній платіж Львів сплатить у 2024-му році. У Львові підписали угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо надання кредиту для запровадження електронного квитка. Таким чином, місто стане одним із перших в Україні з автоматизованою системою оплати проїзду в громадському транспорті.

Львів планує закупити на кредитні кошти 50 автобусів та 9 трамваїв. Ремонт на вулиці Стуса завершили, рух транспорту відновили у нормальному режимі. Зокрема, автобуси 4а, 26 і 53 повернуться до попереднього маршруту. Стартував попередній продаж залізничних квитків на Новорічні свята.

Комуналка, ремонтні роботи

Вже наступного року розпочнуться роботи з реконструкції вул. Шевченка, яка веде до мікрорайонів Рясне-1 та Рясне-2. Щоб уникнути втрати єдиного сполучення центру Львова з Рясне-1 та Рясне-2, наступного року на вул. Шевченка планується збудувати новий міст з вул. Ковча на вул. Шевченка.

На Львівщині на ремонт закривають дорогу регіонального значення: схеми об’їзду. Вулиця Бальзака буде частково перекрита до 25-го грудня цього року.

Реформи

У 2017-му році українці матимуть по три дні відпочинку на Новий рік та Різдво. Крім того, планують запровадити офіційний вихідний на католицьке Різдво. Зарплата сімейного лікаря становитиме від 19-ти до 50-ти тисяч гривень. У рамках реформи медицини в Україні хочуть запровадити телефонні консультації. Хворим, які викликали та очікують карету швидкої допомоги, лікарі даватимуть поради.

Головний сервісний центр МВС України планує запровадити підготовку водіїв до іспиту з правил дорожнього руху без навчання в автошколі. Також розробляють нові питання, перелік яких генеруватиметься випадково.

Військовослужбовці, призвані під час мобілізації на строкову службу, які відслужили не менше 11 місяців, зможуть за бажанням укладати контракт про проходження військової служби строком на 6 місяців.

Європейський інвестиційний банк надасть 200 млн євро на удосконалення інфраструктури громадського транспорту в 20-ти містах України, серед яких – і Львів. Україна отримає безвізовий режим з ЄС одночасно з Грузією. Через податки мінімальна зарплата буде меншою, аніж анонсували.

Соціальні проекти, благодійність

У зв’язку з негодою, у Центрі обліку та нічного перебування бездомних змінили графік роботи та відкрили пункт обігріву. Небайдужих львів’ян просять приносити теплий одяг та взуття для безпритульних громадян. Львів’янам пропонують придбати для дітей з інтернатів квиток на концерт. Лідер гурту «Океан Ельзи» під час відеозвернення закликав усіх небайдужих допомогти Андрію Конику, онкохворому студенту «Львівської політехніки».

У межах всеукраїнського тижня «Безпеки дорожнього руху» 14-20 листопада, поліція Львова проводить декілька соціальних акцій, серед яких – флешмоб у Facebook. 3-4 грудня у Львові зберуть небайдужих спеціалістів у галузі програмного забезпечення для розробки 3-х проектів для громадських організацій міста. До участі у хакатоні кличуть програмістів, дизайнерів та тестувальників. Поблизу Львова відкриють Клуб літніх людей. У Клубі двічі на місяць одинокі люди збиратимуться на чаювання та спільний перегляд фільмів.

Корисності та цікавинки

Cьомий сезон «Різдвяного радіо» був останнім. Цьогоріч радіо змінило назву та формат. Перший кінний трамвай у Львові запустили 3-го травня 1880-го року. Він їздив зі швидкістю приблизно 6 кілометрів на годину.

Спецпроекти та спецтеми Tvoemisto.tv

У Львові стартував флешмоб «Підвези ближнього». 14-го листопада, під час ранкового транспортного колапсу, водії спільноти «Підвезу» допомогли дістатися на роботу сотням львів’ян.

Іноземці Твого міста: Як бельгієць під Львовом робить французькі будиночки: Як бельгієць Поль ван дер Ховен робить під Львовом французькі будинки для каліфорнійців і чого він вчить львівських ліцеїстів.

Made in Lviv. У Європі нас не чекали, але котів і собак не надуриш. Про те, як вдалося закріпити позиції на українському, а згодом і європейському ринках, чому левову частку сировини доводиться імпортувати з інших країн та яку роль відіграє соціальна відповідальність бізнесу розповів Tvoemisto.tv Ростислав Вовк, директор компанії «KORMOTECH».

#ДякуюДанкову. У Львові судять відомого лікаря. 10-го листопада Галицький районний суд висунув обвинувачення у причетності до смерті дитини 2,5 роки тому Олегу Данкову – завідувачу поголовим відділенням комунальної 3-ї міської клінічної лікарні Львова. Лікарю, якого підозрюють у неналежному виконанні професійних обов’язків, суд обрав запобіжний захід.

Без черг, але за записом. Що хочуть змінити в поліклініках. Поєднання одним сімейним лікарем ролей кількох спеціалістів не тільки не вирішує проблему довгих черг біля кабінетів поліклініки, а й навіть збільшує її. Що саме доведеться робити українським лікарям, щоб уникнути цього, розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун  19-го листопада  під час зустрічі у Львові.

У церкві свв. Ольги і Єлизавети вставили нетипові вікна: львів’яни обурюються. У соціальній мережі Facebook львів’яни обурюються, що в церкві свв. Ольги і Єлизавети з’явилися нові нетипові вікна. Адміністратор храму пояснює, що їх вставили, аби провітрювати приміщення.

Концесія замку в Підгірцях: шанс на порятунок чи загроза? Замок, який ЛОДА хоче віддати приватному інвестору, формально нікому не належить. Чи є альтернатива концесії?

Львів може залишитися без першого в Україні індустріального парку. 15-го листопада представники Генпрокуратури України та оперативники Національної поліції шукали у міськраді оригінали документів, на підставі яких чиновники уклали договір купівлі-продажу ділянки, що нібито завдав державі збитків в особливо великих розмірах. Йдеться про продаж земельної ділянки під індустріальний парк на території промислової зони «Рясне-2» (вул. Шевченка) за 52 мільйони гривень.

Нова дорога, індустріальний парк та озеро. Як зміниться Рясне? Які реальні покращення вже зовсім скоро можуть запрацювати у Рясному обговорювали на дискусії «Як повинні розвиватись райони Львова? Зустріч друга – Рясне».

«Гніздо горлиці»: фільм про заробітчанку в Італії зібрав аншлаг у Львові. Рецензія. У залі майже аншлаг. Багато п’ятдесятирічних – нетипової для львівських кінотеатрів публіки. Перед екраном усіх цих людей зібрало «Гніздо Горлиці» Тараса Ткаченка – перший повнометражний український фільм про заробітчан, що знімався на Буковині і в Римі. І це останній фільм, в якому знявся Віталій Лінецький.

Трагічна історія «Тюрми на Лонцького» у Львові. Відеоекскурсія. Музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» використовувався в ХХ столітті як політична в’язниця трьома режимами: польською, радянською та нацистською владою. Із 2009-го року – це перший в Україні музей-в’язниця жертв окупаційних режимів. Tvoemisto.tv пропонує відеоекскурсію по одному з найбільш моторошних приміщень Львова. 

Опублікувала Юлія Сабадишина