7 речей про Львів. Найважливіше за тиждень

logo


Тиждень, що минув уже став історією. Він був багатим на новини і події. Tvoemisto.tv пропонує пригадати, чим запам’ятався львів’янам тиждень 4 – 10 липня.
фото: demura.tv, update.com.uа, facebook Львівелектротранс/ Володимир Караїм, zik.ua, u-s-c.com.ua

фото: demura.tv, update.com.uа, facebook Львівелектротранс/ Володимир Караїм, zik.ua, u-s-c.com.ua

CityLife

5 липня у Львові стартував «Місяць авторських читань», який триватиме до 4 серпня. Протягом заходу у місті виступлять 62 письменники з України, Іспанії, Чехії, Польщі й Словаччини. У першому кварталі 2016 року працівники КП «Адміністративно-технічне управління» обстежили вісім парків міста. У найзанедбанішому стані виявився парк «Залізна Вода». У Регіональному ландшафтному парку «Знесіння» будують велосипедну доріжку з тротуаром. Роботи розпочали 29 червня і орієнтовно планують завершити до кінця серпня цього року. Львів запропонував дві локації для проведення «Євробачення-2017». За тиждень розпочинається «Ніч у Львові»: повна програма фестивалю. Цьогоріч простір поблизу цирку отримає нове обличчя. Зараз там тривають роботи з реконструкції скверу та відновлення площі навпроти цирку, в центрі якої стоятиме пам’ятник Богдану-Ігорю Антоничу.

У Львові госпіталізували 12 осіб із гострою кишковою інфекцією. Вирішення проблеми з Грибовицьким сміттєзвалищем та боротьба з корупцією – такими для львів’ян є основні пріоритети в роботі місцевих органів влади. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» у середині червня цього року. Фахівці хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» звітують про результати аналізу забруднення атмосферного повітря на перехрестях Львова у IІ кварталі 2016 року. Хто насправді стоїть за пікетом українсько-польського кордону? – про це розповів Олег Синютка, голова Львівської облдержадміністрації. У Львові відкрили найбільший у Європі офіс Amway: що це дасть місту?

«Я хочу, аби сьогодні говорили ми, жінки. Аби ми говорили про насильство, яке пережила більшість з нас», – так розпочала свій вчорашній допис на Facebook громадська активістка Анастасія Мельниченко, оповівши далі свою історію та прикріпивши хештег #‎яНеБоюсьСказати. Активістка закликала інших жінок долучатися та не замовчувати факти насилля. До флешмобу активно долучилися і львів’яни.

На території Львівщини близько 40 озер, з них 25 водойм облаштовані для купання, решта – для риболовлі. А водойм, де можна відпочити та безпечно купатися, значно менше, через їх багаторічне забруднення. На сьогодні безпечними для відпочинку є 11 пляжів області.

Транспорт

Минулого тижня у Львові розпочали ремонт чотирьох вулиць, що спричинило зміни у русі громадського транспорту. Також у зв’язку із цим запровадили тимчасовий трамвайний маршрут. В Україні створили онлайн-карту доріг, на яких дозволений рух вантажівок. У Львові запровадили новий автобусний маршрут – «Під Дубом – Високий Замок». Поки що він працюватиме в експериментальному режимі. Якщо ж стане рентабельним, то діятиме на постійній основі.

«Укрзалізниця» з липня призначила курсування вагонів-автомобілевозів у складі поїздів № 113/114 Харків – Мукачеве або № 115/116 Харків – Івано-Франківськ та № 269/270 Харків – Одеса. У західному напряму вагон-автомобілевоз курсує до станції Львів.

Новий маршрут, який сполучає центр міста з вулицею Золотою, курсуватиме з 1 липня у тестовому режимі упродовж місяця. Вулицями Львова курсуватимуть унікальні чеські трамваї і тролейбуси. Як розвантажити вул. Коперника у Львові: поліція закликає до відповідальності. У Львові два автобуси курсуватимуть зі змінами: нові маршрути.

Комуналка, ремонтні роботи

У Львові для проїзду відкрили перехрестя вулиць Стрийська – Франка. Громадський транспорт повернеться на свої маршрути. У Львові перекрили вул. Богданівську: маршрутки змінюють схему руху. У львівському тунелі, що на вулиці Кривчицька Дорога, встановлять світловідбивні панелі.

На вул. Чукаріна, 1, що у Сихівському районі, незабаром з’явиться новий громадський простір. Тут, на площі біля Церкви введення до храму Пресвятої Богородиці, облаштують хідники, встановлять лавки, зроблять освітлення та газони. Роботи розпочали 16 червня, завершити ж планують до середини липня.

У Львові завершився воркшоп, присвячений переплануванню дворів. Один із проектів передбачає кардинальну трансформацію дворика на розі вулиць Турецька і Зарицьких. Цю локацію планують реорганізувати, зробити зручною для мешканців та озеленити.

Реформи

В Україні втричі підняли штрафи за водіння у нетверезому стані. Тим часом водіям у Львові виписали майже 2 млн грн штрафів за водіння напідпитку. В Україні вживані авто подешевшають у середньому на 3-8 тисяч євро. На сайті Міністерства екології та природних ресурсів з’явиться інтерактивна карти всіх сміттєзвалищ, якою зможе користуватися кожен мешканець України.

У Рахівському районі Закарпатської області мають намір збудувати курорт «Свидовець». Такої домовленості досягнув голова Закарпатської обладміністрації із власниками курорту «Буковель». Гірськолижний курорт прийматиме 28 тисяч туристів.

Відповідно до дипломатичної ноти Міністерства закордонних справ Республіки Польща з 4 липня 2016 року буде призупинено малий прикордонний рух між Україною та Польщею в частині, що стосується в’їзду та перебування на території Польщі мешканців прикордонних районів України, у яких є дозволи, видані відповідними органами Республіки Польща. У Європарламенті схвалили прискорення безвізового режиму для України. Популярний лоукостер Ryanair почне літати зі Львова у 2017 році.

Соціальні проекти, конкурси

Завдяки співпраці з провідними ІТ компаніями Львова талановиті, мотивовані діти зможуть навчатися на проекті LITS4kids абсолютно безкоштовно, за результатами проходження співбесіди з викладачем.

В Українському католицькому університеті перша академічна програма з права: Магістерська програма УКУ з прав людини (LL.M in Human Rights), яка готуватиме висококваліфікованих фахівців у сфері захисту прав людини. Студенти, які продемонструють високі академічні результати, мають можливість отримати стипендію.

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації оголосив про початок конкурсу еко-проектів «Краща громадська екологічна ініціатива». Громадськості пропонують подавати ідеї за наступнми напрямками: запровадження європейських стандартів у поводженні з відходами, зменшення забруднення повітряного басейну та поліпшення стану водних об’єктів, розвиток мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду, виховання екологічної свідомості населення.

Молодь у віці 16-18 років запрошують до участі у конкурсі на участь у програмі «Краків: осягнення міста». Переможці конкурсу візьмуть участь у програмі молодіжного обміну, яка відбудеться 18-26 вересня цього року у м. Кракові, Польща.

Корисності та цікавинки

Активісти просять львівські супермаркети не пропонувати пакети на касі. Львів’яни почали відмовлятись від пакетів. Де купити еко-торбу? У Львові у рамках роботи «Школи анімації», що діяла на базі Дитячих клубів Шевченківського району, діти власноруч намалювати і зафільмували історію про те, як індик топився. У Львові встановлять перші тренажери для собак просто неба.

8 липня на вул. Героїв УПА, 80 відбулося офіційне відкриття коворкінгу ITEA Hub. Тvoemisto.tv зібрало інформацію про нове місце та інші найпопулярніші коворкінги Львова. У Львові зареєстрували петицію про озеленення дахів будівель. ЇЇ автори просять внести до порядку денного найближчої сесії Львівської міської ради та забезпечити організацію громадських слухань з питання озеленення покрівель промислових і комерційних будівель міста. П’ять фактів про приховані можливості ОСББ. Цими вихідним Tvoemisto.tv пропонує відвідати містечко із давньої історією на березі річки Стрий.

До переліку “Ті, що малюють між слів. 7 українських ілюстраторів, яких варто знати” від “УП.Життя” потрапили львівська художниця Наталка Гайда та Дизайнер Ольга Дегтярова, яка навчалася у Львові. Пропонуємо вам історії талановитих жінок-ілюстраторок.

У мережі інтернет запустили інтерактивний тренажер з правопису української мови. Він поєднує теоретичні положення й практичні завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню правописних навичок. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію. АнтиСуржик: ТОП-10 найтиповіших помилок у картинках. Говорити правильною українською – легко. Пропонуємо перелік, які можуть непомітно «закрастися» у мову львів’ян.

Спецпроекти та спецтеми Tvoemisto.tv

У Львові планують створити Innovation District IT Park – інноваційну інфраструктуру, яка об’єднає у собі всі ІТ-компанії Львова та стане місцем для навчання, роботи та відпочинку. Tvoemisto.tv дізналося, що таке ІТ-парк, хто його створюватиме та чому така екосистема необхідна для розвитку ІТ-фахівців у місті.

Проблема зменшення використання поліетиленових пакетів сьогодні є особливо актуальною для Львова. Втім, наскільки реально відмовитися від таких пакетів у супермаркетах та чи можна їх замінити власними тарами чи еко-сумками? Відповідь на це запитання шукали під час зустрічі «Розробка загальноміської кампанії зі зменшення генерування сміття у Львові», організованій дискусійною платформою «Твоє місто Львів».

У Шевченківському гаю з’явиться «Хата гончара», а на одній із площ Львова створять «квартал ремісників», де місцеві митці інтерактивно виготовлятимуть сувеніри на продаж. Про це Tvoemisto.tv розповів Андрій Сидор, президент Львівського туристичного альянсу.

4 липня у Львові на засіданні транспортної комісії з безпеки руху погодили транспортні зміни на ділянці вулиці Шота Руставелі, де на початку червня автобус №3а збив насмерть п’ятирічну дівчинку. Як розповів Tvoemisto.tv інженер центру керування руху ЛКП «Львівавтодор» Ігор Могила, там змінять схему руху і перенесуть зупинку громадського транспорту.

У Львові відбулася шоста зустріч у рамках культурного проекту Мар’яни Савки «12 неймовірних жінок про цінності, які творять людину». Про важливість спілкування, важкість переосмислення власних цінностей, нелегкі екзистенційні питання, та про те, як зберегти особисту та колективну гідність у воєнний час, розповіла Ірина Подоляк, народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності. Tvoemisto.tv занотувало найцікавіше.

У січні 2016 року німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» розпочала новий проект – «Інтегрований розвиток міст в Україні». Проект фінансують уряди Німеччини (4 млн євро) та Швейцарії (1,85 млн євро). Головні міста-учасники – Чернівці, Житомир, Вінниця і Полтава, асоційованими містами-учасниками є Львів та Харків. Журналісти Tvoemisto.tv дізнавалися, які переваги отримає Львів від участі в цьому проекті, та які ініціативи вже вдалося втілити GIZ у нашому місті.

Нещодавно у Львові на виконавчому комітеті затвердили рішення про електронну систему реєстрації дітей дошкільного віку у навчальних закладах. Із жовтня 2013 року у місті вже функціонує електронна платформа для реєстрації, розробниками якої є харківські ІТ фахівці. Проте, наразі у Львові вже створили платформу, яка належатиме Львівській міській раді. Про те, які зміни у правилах реєстрації чекатимуть батьків у зв’язку з експуатацією нової платформиTvoemisto.tv розповіла cпеціаліст з питань дошкільної освіти управління освіти департаменту гуманітарної політики Наталія Клочко.

Власниця фірми з пошуку персоналу Мар’яна Кашуба, яка має в робочій базі даних понад триста нянь і працює на ринку не перший рік, розповіла Tvoemisto.tv, чому львівські тати не хочуть наймати чоловіків-нянь, хоча мами «за», чому краще не наймати няню, яка відмовляється пройти медогляд у платній клініці, і в яких випадках віросповідання няні має значення.

До 28 серпня львів’яни мають заплатити податок на нерухомість. Тим, хто не встигне оплатити рахунки, нарахують штрафну санкцію у розмірі 10% від суми податку. Коли термін перевищить 30 днів – штраф становитиме 20%. Про це Tvoemisto.tv повідомив Володимир Коваль, начальник управління зі збору податків із фізичних осіб ГУ ДФС у Львівській області.