71-річна теща посла Андрія Дещиці зводить особняк на березі озера Задорожнє на Львівщині

logo
133858_71_richna_tewa_posla_andrija_dewici_zvodi.jpeg


71-річна Дарина Шуплат будує приватний будинок на березі озера Задорожнє в Миколаївському районі Львівської області. Вона є тещею посла України у Польщі Андрія Дещиці. Про це йдеться у розслідувані антикорупційного сайту «Наші гроші. Львів».

Для будівництва, яке розпочали у серпні минулого року, огородили не лише територію приватних ділянок, а й прибережну смугу, та закрили вільний доступ до води. Закрита частина пляжу на правах суборенди належить громадській організації «Яхт-клуб «Вербіж», засновники якого раніше заявляли про намір розвивати на озері вітрильний спорт.

Донька Дарини Шуплат Ірина одружена з Андрієм Дещицею, колишнім в.о. міністра закордонних справ, а тепер – послом України в Польщі. Син власниці земельної ділянки, Ярослав Шуплат, є одним із засновників згаданого вище «Яхт-клубу «Вербіж». У 2016 році Шуплат також був співзасновником ТОВ «Рояр» разом з Романом Дошаком. Нині жодних юридичних осіб, де б він був власником, в реєстрі нема.

Ярослав Шуплат також стверджує, що вже немає відношення і до яхт-клубу. У коментарі «Нашим грошам. Львів» Ярослав Шуплат повідомив, що вийшов із засновників організації ще три роки тому.

Зараз Задорожнє має статус технічної водойми, а відтак відсутні законні засоби тиску на тих, хто захопив прибережну захисну смугу. Попередній паспорт водойми Задорожнє було виготовлено в 2010 році. Однак зі вступом в дію ЗУ «Про аквакультуру» в липні 2013 року він втратив чинність. Нова документація наразі ще не погоджена.

Як писав ZAXID.NET, боротьба із незаконними парканами довкола озера Задорожного триває не перший рік. Раніше активісти самотужки зносили незаконні паркани, що закривали мешканцям доступ до води. Проти незаконності будівництва особисто виступав голова ЛОДА Олег Синютка.

Додамо, що озеро Зодорожнє є одним з улюблених місць для відпочинку львів’ян. Воно знаходиться приблизно у 40 км від Львова.


А поділитися?Вам має сподобатись...