AG: найбільш відповідальними у виборі політиків виявилися львів’яни

logo
109062_ag_najbilsh_vidpovidalnimi_u_vibori_polit.jpeg


Кожен третій мешканець мегаполісів України відчуває відповідальність за дії обраних ним політиків  – такі дані соціологічного дослідження, проведеного у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у рамках проекту «Міський омнібус» у червні 2017 року.

Під час дослідження мешканці п’яти мегаполісів України відповідали на запитання «Чи вважаєте ви себе відповідальним за дії політиків за яких ви голосували або не голосували?».

З’ясувалось, що найбільш відповідальні щодо власного вибору жителі Львова. В цьому місті 53,9% опитаних сказали, що відчувають відповідальність за дії обраних ними політиків. Тобто 44,1% впевнені у власній відповідальності, а 9,8% — скоріше впевнені.

відповідальність-політики

В українській столиці ствердно на запитання про відповідальність за дії політиків відповіли 33,4% опитаних, і ще 17,4% киян сказали “швидше так”. Таким чином у столиці відповідальних громадян не більше ніж 50,8%.

У Харкові 35,2% респондентів декларують “відповідальність” за вищезгадані дії. І якщо бути точнішим, то більш певними виявились 19,5% харків’ян, у той час як   15,7% – скоріше.

Материалы по теме: Рейтинги партий и политиков Украины

Дещо схожа ситуація з мешканцями Дніпра. Відповідальних за свій політичний вибір там на 0,6% більше (35,8%) ніж у Харкові. До того ж, 15,8% опитаних дніпрян обрали варіант відповіді “скоріше так”, а інші 20% – “так”.

Частка одеситів, що певні у своїй відповідальності за дії політиків (18%) дещо менша, ніж кількість тих, хто скоріше певен (20%). Всього “відповідальних” у Одесі 38% опитаних мешканців.

На думку засновника дослідницької компанії «Active Group» Андрія Єременка, ця ситуація досить типова для паттерналістского суспільства. Нажаль, більшість людей в нашій країні не хочуть брати на себе відповідальність не лише за власний політичний вибір, а навіть за поточні рішення у своєму житті. З іншого боку — активна позиція навіть кількох відсотків населення може сильно вплинути на політичну ситуацію в місті, що можна було спостерігати під час минулих виборів у багатьох містах України.

Дослідження проводилось у Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі у рамках щомісячного проекту «Міський омнібус». В кожному місті опитано не менше 1660 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,5%.

Довідкa

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні 2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Источник: activegroup.com.ua

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!


Реклама

А поділитися?