Американські інструктори помітили значний прогрес українських військових

logo


Військовослужбовці Канади та США, що допомагають реформувати Збройні сили України в межах спільних навчань, помітили значний прогрес українських військових.

Про це йшлося сьогодні на прес-конференції у Львівському прес-клубі,  передає «Вголос».

Загалом, за час спільних навчань, що проходять на Яворівському полігоні на Львівщині, було випущено 4 батальйони. Як зазначив штаб-сержант ЗС США, спеціаліст із військового планування Джефрі Нелан, вони бачать значний прогрес українських військових. Українці швидко схоплюють нові ідеї і намагаються їх використовувати в своїх підходах, але для цього потрібний ще час.

Головне завдання такої співпраці – виховати кваліфікованих та професійних інструкторів і офіцерів, аби наблизити українські збройні сили до стандартів армії НАТО. Військовослужбовці працюють з інструкторами із різних країн над створенням міжнародного тренувального центру. Як зазначалося вище, майбутнє завдання цього центру – виховати професійних українських інструкторів, які б змогли навчати інших військовослужбовців у різних напрямках: розвідка, логістика, тактична медицина і т.д.

«Підрозділи, які прибувають на підготовку та перепідготовку до Міжнародного центру миротворчості та безпеки, переживають певне потрясіння. Перебувати в зоні АТО й одразу потрапити в нормальні умови, де є певний розпорядок дня, де не стріляють, де навчають як захистити себе, і, саме головне, із мінімальними втратами виконати поставлену задачу – це для українських збройних сил надзвичайно важливо», – зазначив полковник, керівник регіонального медіа-центру Міноборони України Олександр Поронюк.

Серед військових армій Канади та США є й українці. Тренують наших солдатів американські військові українського походження. Наприклад, Андрій Сидоренко – офіцер медичної служби, інструктор, лейтенант армії США. Уродженець Києва. Понад 17 років тому виїхав до США. Має колосальний досвід в сфері тактичної медицини, яким ділиться із нашими солдатами:  «Взагалі спасіння життя і надання допомоги пораненим є всюди однаковим. Але під час нашого бойового досвіду в Іраці та Афганістані ми зуміли налагодити і винайшли найефективніші шляхи надання допомоги».

Андрій Цога – авіаційний механік, капрал армії Канади, теж має українське походження. Його дідусь – Олег Іванусів, у 1944-му році емігрував з родиною до Канади. Уродженець Дрогобича, Львівської області.

Нагадаємо, що на Яворівському полігоні тривають спільні навчання військовослужбовців армій США та Канади із українськими військовими. Нині триває вже четверта ротація, для канадців розпочалася нещодавно – усього два тижні тому, й триватиме до лютого 2017 року. Американці ж в Україні, в межах четвертої ротації, перебувають із лютого по грудень 2016-го.