Американський футбол у Львові: «LIONS» (Lviv) vs «REBELS» (Kyiv)

15.05.2017   Львів, Україна   Facebook/ Евгений Кравс

У Львові стартував новий сезон американського футболу. На стадіоні ЛНУ ім. І.Франка 14 травня місцевий «LIONS» («Леви») приймав столичний «REBELS» («Повстанці»). Кияни – «чорні конячки» дивізіону взагалі проводили лише свій третій офіційний матч. Проте, про силу команди свідчать декілька перемог у товариських матчах в тому числі й проти закордонних клубів. Кияни зі старту буквально шокували львів’ян: перша ж атака завершилася взяттям залікового поля «Левів». Гості вдало виконали очкову реалізацію після тачдауну та вже на першій хвилині гри вели 7:0.Проте, американському тренеру львів’ян Джошу Лансфорду вдалося вселити віру у своїх гравців: господарі почали домінувати та відіграватися. Звісно, були міні-бійки та вилучення. Бригада арбітрів з Харкова та Вінниці (серед яких представниця кращої половини людства) вчасно гасила пристрасті. Допомогло “Левам” також вилучення за два штрафи (неспортивня поведінка) одного з лідерів киян – Артема Рябошапки. В результаті більш досвідчені «Леви» (перший офіційний матч львів’яни провели ще у 2012-му) впевнено перемогли – 62:25.Маленький лікбез про американський футбол. Мета гри – набрати максимальну кількість очок, занісши м’яч у залікову зону супротивника (тачдаун – touchdown) або забивши його в ворота з поля (філд-гол – field goal). Перемагає команда, яка набрала найбільшу кількість очок. Гра у професійному та студентському футболі – 60 хвилин. Час розділений на чотири чверті по 15 хвилин «чистого» часу. Протистояння може тривати й чотири-п’ять годин.Цьогоріч львівські “Леви” змагаються в новоствореному дивізіоні “В” Української Ліги американського футболу (УЛАФ) разом з Піратами” (Одеса), “Вовками” (Вінниця), “Атлантами” (Харків) та трьома столичними клубами – “Джокери”, “Словяни” та “Ребелс”. За результатами змагань ДВІ команди підвищаться у класі.