Андрій Курков презентував у Львові «Шенгенську історію»(+фото)

logo
34384_andrij_kurkov_prezentuvav_u_lvovi_shengen.jpeg


21 жовтня письменник Андрій Курков презентував у кав’ярні «Вірменка» нову книгу «Шенгенська історія. Литовський роман».

Роман складається із чотирьох окремих романів, об’єднаних спільною сюжетною лінією. Це історія про Литву, литовців та про те, як все в європейському світі пов’язане з минулим. Так, автор заінтригував присутніх, сказавши, що у книзі розкривається таємниця, куди ж зникли східні пруси.

«Не завжди очікування, які ми пов’язуємо з відкриттям шлагбауму до Європи справджуються. Мої герої довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе. Вони були молодими та самовпевненими», – каже Андрій Курков. Це перший «безвізовий» роман, виданий в Україні.

Автор присвятив роман литовцям, які завжди підтримували українців в боротьбі за незалежність. Андрій Курков розпочав писати роман в 2012, багато подорожував Литвою, Францією, Англією, проте змушений був декілька разів переривати роботу над книгою через події на Майдані та війну на Сході, і зізнається, що ці події позбавили почуття гумору, притаманного його творам.

Дія роману починається в ніч з 20 на 21 грудня 2007 року, коли Литва приєдналась до Шенгенського простору. Цієї ночі три молоді пари зібрались на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати “Шенгенську ніч” і поділитись планами на майбутнє. Хтось мріяв переїхати до Лондона, хтось до Парижа, а хтось до Риму. Четверта сюжетна лінія розповідає читачеві про “вічного литовця” Кукутіса, який дуже добре знає Європу, і має шість паспортів на своє ім’я, захованих в його дерев’яній нозі, оскільки ще під час Першої світової війни він втратив ногу. Місія Кукутіса – допомагати литовцям, які потрапили в біду за кордоном, проте він завжди запізнюється.

На завершення презентації Андрій Курков зачитав уривок з роману, а львівський саксофоніст Юрій Машталір, відомий своєю грою на палаючій вулиці Грушевського під час Євромайдану, виконав декілька джазових імпровізацій.

Вісім примірників книги «Шенгенська історія», які спеціально з Харкова привіз Андрій Курков, відразу ж розкупили. У подарунок читачі отримали автограф письменника.

Презентація книги Андрія Куркова продовжила серію літературно-музичних зустрічей на Вірменці, присвячених відомим подіям та особистостям. На зустрічі 21 жовтня було вшановано пам’ять культового американського письменника Джека Керуака (12.03.1922 — 21.10.1969).

Про це повідомили у Львівській міській раді


Реклама

А поділитися?