Археологи на Львівщині знайшли старовинне поховання священика

logo


04.09.2017, 16:20

Золочев, раскопки, церковь Николая ЧудотворцаАрхеологи НДЦ “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України проводять археологічні розкопки біля найстарішої золочівської церкви – церкви св. Миколая Чудотворця. Дослідження здійснюють на замовлення Золочівської міської ради, їхня мета – виявити рештки фортифікацій старого Золочева.

За три тижні науковці знайшли рештки майже 40 поховань в межах території колишнього прицерковного цвинтаря, з них одне – поховання невідомого священика.

“Маємо 19 поховань, у яких кістки лежать у правильному анатомічному порядку і головою на захід, а також і близько 20 перезахоронень, про що свідчать кістяки складені не в анатомічній послідовності”, – розповів керівник досліджень Юрій Лукомський.

За його словами, міська рада має на меті впорядкувати цю площу. Завдання археологів – перевірити, чи були там колись фортифікації. Найближчим часом планується перевірити увесь схил штучного пагорба поблизу церкви, де можуть бути залишки давніх укріплень. Для цього науковцям потрібно зняти шар землі з пагорба, який насипали у кілька етапів, та заглибитись приблизно на 4 метри. Якщо фортифікації таки знайдуть, археологи сподіваються на їхнє експонування у майбутньому, як це є, наприклад, у Батурині.

Археологи НИЦ “Спасательная археологическая служба” Института археологии НАН Украины проводят археологические раскопки у старейшей Золочевской церкви – церкви св. Николая Чудотворца. Исследование осуществляют по заказу Золочевского городского совета, их цель – выявить остатки фортификаций старого Золочева.

За три недели ученые нашли останки почти 40 захоронений в пределах территории бывшего прицерковного кладбища, из них одно – захоронение неизвестного священника.

“Есть 19 захоронений, в которых кости лежат в правильном анатомическом порядке и головой на запад, а также около 20 перезахороненных, о чем свидетельствуют скелеты, составленные не в анатомическом последовательности”, – рассказал руководитель исследований Юрий Лукомский.

По его словам, городской совет планирует упорядочить эту площадь. Задача археологов – проверить, были ли там когда-то фортификации. В ближайшее время планируется проверить весь склон искусственного холма возле церкви, где могут быть остатки древних укреплений. Для этого ученым нужно снять слой земли с холма, который насыпали в несколько этапов, и углубиться примерно на 4 метра. Если фортификации таки найдут, археологи надеются на их экспонировании в будущем, как, например, в Батурине.