Археологи шукають давні фортифікації в одному з міст Львівщини

logo
127252_arheologi_shukajut_davni_fortifikaciji_v_.jpeg


rozkopku2Археологи науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України проводять археологічні розкопки біля найстарішої золочівської церкви св. Миколая Чудотворця. Дослідження здійснюють на замовлення Золочівської міської ради, їхня мета – виявити рештки фортифікацій старого міста.

rozkopku1За три тижні науковці знайшли майже 40 поховань на території колишнього прицерковного цвинтаря. Одне з них – поховання невідомого священика. Про це повідомляє рятівна археологічна служба.

«Маємо 19 поховань, у яких кістки лежать у правильному анатомічному порядку і головою на захід, а також і близько 20 перезахоронень, про що свідчать кістяки складені не в анатомічній послідовності», – розповів керівник досліджень Юрій Лукомський.

За його словами, археологи продовжують дослідження і ще сподіваються знайти залишки міських укріплень.

«Міська рада має на меті впорядкувати цю площу і наше завдання перевірити, чи були там колись фортифікації. Несподіванкою стало те, що оборонні мури не знайшли там, де очікували. Найближчим часом плануємо перевірити увесь схил штучного пагорба поблизу церкви, де можуть бути залишки давніх укріплень», – прокоментував Юрій Лукомський.

Для цього археологам потрібно зняти шар землі з пагорба, та заглибитись приблизно на 4 метри.

Якщо фортифікації таки знайдуть, археологи сподіваються на їхнє експонування у майбутньому, як наприклад, у Батурині.

А поділитися?



Вам має сподобатись...