Архітектори проігнорували конкурс вшанування героїв Небесної Сотні у Львові (ФОТО)

logo


Українські архітектори не виявили високої зацікавленості у конкурсі на проект облаштування громадського простору пам’яті Небесної Сотні, що проводить Львівська міська рада.

Про це сьогодні під час брифінгу заявив головний архітектор міста Юліан Чаплінський, передає кореспондент «Вголосу».

Він зазначив, що із 17-ти зареєстрованих учасників конкурсу на суд журі власні роботи представили лише шестеро. Хоча нещодавно, коли міськрада проводила відкритий архітектурний конкурс на кращу проектну пропозицію будівлі по вул. Федьковича, заявки на участь подали аж 47 учасників.

«Сподіваюсь, що причиною низької зацікавленості у конкурсі на облаштування громадського простору пам’яті Небесної Сотні стала не зацікавленість архітекторами темою, а період відпусток», – пояснив Юліан Чаплінський.

Разом із цим він сказав, що всі представлені авторські проекти члени журі одноголосно визначили такими, що не відповідають поставленому завданню – вшануванню пам’яті герої Небесної сотні.

«Ми вважаємо що всі представлені роботи є неповноцінними, автори не розкрили повністю тему. В деяких роботах більший акцент поставлено на меморіальну функцію, а менше – на громадський простір, в інших роботах не передній план виходить організація громадського простору, рух неповносправних осіб, але не розкрито тему трагічного факту. Всі роботи непереконливі. Тому журі прийшло до висновку не рекомендувати призових місць нікому з учасників конкурсу і пропонувати міськраді виділити кошти для організації міжнародного конкурсу», – повідомив Чаплінський.

Головний архітектор міста додав, що для проведення міжнародного конкурсу необхідні відповідні кошти.

«Згідно з моїм досвідом, типові витрати на проведення конкурсу такого рівня мають покривати транспорт, відрядження членів журі, плюс – основний призовий фонд. З досвіду Європи конкурс набуває сенсу для архітекторів, якщо він покриває витрати на роботу для другого і третього місць, що становлять від 3-х до 5-ти тисяч євро за роботу. Відповідно винагорода за перше призове місце має бути вдвічі більшою. Як правило, близько 10-ти тисяч євро. Це той бюджет, який дозволить привернути зацікавленість архітекторів», – підкреслив Юліан Чаплінський.

За його словами, конкурс може стартувати наприкінці – на початку 2017 року.

Нагадаємо, рік тому у Львівській міськраді вирішили провести конкурс на найкращу ідею вшанування героїв Небесної сотні. Ідею формування громадського простору висловила Віра Савченко, яка намалювала ескіз мосту як символу єднання українців. За рішенням конкурсної комісії, організувати цей простір вирішили у центрі міста на ділянці «Губернаторських валів», які єднають між собою два «береги» вулиці Кривоноса.

Як писав «Вголос», у квітні поточного року у Львові оголосили конкурс на найкращу концепцію з ушанування пам’яті Небесної сотні.