Багряні ліси: і краса, і користь для здоров’я

logo
36340_bagrjani_lisi_i_krasa_i_korist_dlja_zdoro.jpeg


У лісах неподалік Львова висаджують дерева з унікальними фітонцидними властивостями

У лісах неподалік Львова “доповнюють” ділянки із насадженнями, які були зроблені у попередні кілька років і де саджанці не прижилися на усі 100 відсотків. Для “доповнення” вирішили висадили саджанці дерев “для майбутніх поколінь” – дуба. Та крім дуба звичайного, на кількох ділянках лісівники взялися вирощувати ще й червоний дуб, деревину якого за її властивості вельми цінують у деревообробній промисловості, а завдяки декоративності цього дерева його активно використовують для озеленення населених пунктів.

“Хоч надворі – осінь, ми продовжуємо лісокультурні роботи, розпочаті навесні цього року. Так, досі триває активна заготівля насіння. Його ми частково висіваємо у розсадниках, а решта закладаємо на зберігання, — розповів Львівським новинам онлайн Мирослав Пилипів. — Маємо задумку на окремих лісокультурних площах провести лісовідновлення в 2017 році шляхом “шпіговки” жолудя. А окрім того, продовжуємо роботи з ремонту та доповнення лісових культур попередніх років та ділянок, які залишені під природне відновлення. На осінь маємо у планах провести доповнення на площі 30 га, на цей час вже 40 відсотків цих робіт проведено. Доповнення проводимо дубом звичайним, модриною, буком, а на окремих ділянках – дубом червоним”.

Додамо, червоний дуб вважають декоративним, оскільки восени перед опаданням його листя набуває помаранчевих і яскраво-червоних барв. Саме ж дерево є невибагливим, не дуже вимогливим до родючості грунтів, проте потребує світла, особливо – освітлення верхівки крони. Окрім того, червоний дуб славиться великими фітонцидними властивостями.

А наразі майбутній ліс виглядає так:


Реклама

А поділитися?