Батьківська рада Львівщини звертає увагу — загроза педикульозу після літніх канікул зростає

logo


utelesНа завершенні літніх канікул Батьківська рада Львівщини нагадує про підвищену небезпеку зараження педикульозом через повернення з місць масового відпочинку, повідомила Олена Пономарьова у Facebook.

“Шановні батьки!!! Цей допис-прохання не дуже приємний, але вкрай актуальний та необхідний. Батьківська рада Львівщини традиційно додає його кожного року після літніх канікул і просимо поставитись до нашого прохання дуже відповідально. Теревірте голову дитині!

Педикульоз у дітей і дорослих – вельми неприємна хвороба і іі спалахи частішають в осінній період, коли діти повертаються з літніх канікул та місць масового відпочинку.

Переконання, що наявність вошей пов’язано з брудом, бідністю і недостатньою гігієною, призвело до того, що тема педикульозу є в нашій країні табуйована і в школах та садках цю проблему ретельно приховують.((( Поняття про те, що педикульоз поширений тільки в середовищі соціально неблагополучних дітей, є невірним, сьогодні воші виявляються у дітей з різних сімей, в тому числі, забезпечених. Зараження здорової дитини відбувається від людини (дитини, дорослого), ураженої педикульозом. Воша не здатна активно пересуватися і, всупереч поширеному міфу, не вміє стрибати і літати, зате вміє повзати та плавати.Наші діти постійно контактують з навколишнім середовищем і його складовими. Крім видимих оку предметів, нас оточує мікроскопічний світ у вигляді бактерій, найпростіших, вірусів і продуктів їх життєдіяльності. З цього можна зробити висновок, що абсолютно стерильних умов існування в принципі не існує, і захистити власне чадо від усіх негативних агентів нам не під силу. Саме цією обставиною пояснюється висока контагіозність педикульозу чи вошей у дітей”, -йдеться у повідомленні. 

Щоб захиститися від педикульозу потрібен профілактичний контроль за волоссям дітей. Він повинен увійти у батьків у звичку, особливо якщо в школі або дошкільному закладі бувають спалахи педикульозу. У такому випадку існує великий ризик зараження. Домочадці не повинні користуватися спільно речами для особистої гігієни, такими як: гребінець або щітка, гумки для волосся, рушники, шапки, шарфи та інший одяг. Слід уникати безпосереднього контакту головами (волоссям) інших людей. Це правило стосується перш за все дітей. Інших дієвих методів, що запобігають зараження педикульозом, не існує.

Аби вчасно виявити у дитини воші потрібно дотримуватись декількох правил. Найбільш характерним проявом педикульозу є свербіж. Якщо ваша дитина постійно чухає голову, потрібно обов’язково оглянути його шкіру голови і волосся. Гниди (яйця вошей) зазвичай знаходяться в основи волосся, вони білі і нагадують лупу (на відміну від лупи, яку можна, наприклад, здути, їх не так просто усунути). Воші найчастіше ховаються за вухами і на потилиці. Дорослі комахи видно неозброєним оком. Чи впевнені ми або ж тільки підозрюємо у дитини педикульоз, в будь-якому випадку потрібно обов’язково оглянути голови інших домочадців і поспілкуватися з лікарем.

В разі виявлення педикульозу треба провести відповідну обробку голови, тобто дезинсекцію. Дуже часто матері, боючись розголосу, самостійно починають лікування, не звертаючись до лікаря, адже для цього зараз є широкий асортимент препаратів в кожній аптеці. Пам’ятати, що лікування потрібно повторити через 7-8 днів, щоб бути впевненим, що педикульоз не повернеться. Потрібно перевіряти голову дитини раз на 2 тижні, а також після кожного повернення з канікул або шкільних екскурсій.

“Також насамперед важливо заспокоїти дитину, щоб у неї не було почуття сорому і провини за це, пояснити, що таке воші, як проходитиме лікування. Ця проблема вимагає спокійного підходу, а необхідні лікувальні препарати знайдуться в найближчій аптеці”, – додає Олена Пономарьова.