Без дороги, але з відеонаглядом

logo


Невеличке село Горішній, що біля Львова, отримає за державні гроші систему спостереження. На триста мешканців встановлять 33 відеокамери. Коштуватиме це майже три мільйони гривень. Сільський голова називає свій проект ноу-хау, каже, відеоспостереження ― це лише додаткова складова, а головна мета ― зробити в Горішньому вуличне освітлення на сонячних батареях, яке не залежатиме від електромережі.

Знайти село Горішній зовсім не просто. На карті воно позначене як частина Пасік-Зубрицьких й адміністративно до них належить, хоча заїжджати треба із Сихова. Село має всього п’ять вулиць і офіційно там прописані 115 людей. Фактично живе близько трьохсот. Хоча Горішній межує зі Львовом, елітним його не назвеш, але це поки що, бо населений пункт хочуть “нафарширувати” відеокамерами. Місцеві до такої ініціативи сільради ставляться по-різному.

«Намагаюся знайти плюси якісь в тому і не можу зрозуміти, для чого воно те відеоспостереження. Взагалі не розумію. В селі нема нічого. Нема освітлення, нема дороги. Нема каналізації», ― каже мешканець Горішнього пан Назар.

«Що нам треба? Дорогу. Ви бачите, яка тут пилюка, ви ж машиною приїхали. Ми живемо гірше, ніж у забитому селі, розумієте, бо в глухому селі є світло і є дорога», ― додає мешканка Горішнього пані Галина.

«Соромно за таку дорогу, але відеоспостереження, мені здається, також потрібно, бо багато злодіїв лізуть, крадуть. Освітлення також потрібно, бо вночі тут взагалі не пройти. Йдеш по стіночці вночі», ― наголошує мешканка Горішнього пані Оксана.

Дороги поки що не обіцяють. А от світло буде. В Горішньому встановлять 49 опор освітлення, а заодно й 33 відеокамери. Усе державним коштом.

«Я не ставив акцент на відеоспостереженні. Я поставив акцент на освітлення, автономне освітлення, яке буде живитися від сонячних батарей, щоби бути незалежними. Але якщо ми ставимо сонячні батареї, то ми вже їх розрахували на таку потужність, щоби можна було поставити камери», ― пояснює сільський голова Пасік-Зубрицьких Володимир Керницький.

З проектом подалися на конкурс від Держфонду регіонального розвитку. І виграли понад два з половиною мільйони гривень. Ще 200 тисяч доклали своїх. Ми вже розповідали про те, як на Львівщині ділили гроші Фонду. Тоді розгорівся великий скандал. В районах заявляли, що розподіл несправедливий, бо з 80-ти обраних проектів, майже 30% припали на Пустомитівський район. До слова, Пасіки-Зубрицькі також до нього належать.

Чому за державні кошти вирішили встановлювати відеокамери ― питаємо у співголови комісії, яка відбирала проекти.

«Це є питання до місцевої громади. Вони визначають, які є проекти для них пріоритетні. Вони подають. Не нам ― обласній адміністрації ― вказувати, які в них є пріоритетні проекти. Що визначили, то й подали», ― заявив заступник голови Львівської ОДА Ростилав Замлинський.

Чи їздив хтось із членів комісії у Горішній, аби подивитися, на що дають гроші, посадовець не знає. А от в Пасіках-Зубрицьких кажуть, що подавали на конкурс шість пропозицій: просили і на дороги, й на каналізацію, і на прокладання водогону. Але отримали кошти лише на цей проект. Чому ― їм ніхто не пояснював.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter