Біля університету Франка розкопали фрагменти водогону та фундамент

logo
128238_bilja_universitetu_franka_rozkopali_fragm.jpeg


Навпроти університету імені Івана Франка відбувались археологічні розкопки. На цій території мали будувати підземний паркінг, проте спершу археологи перевіряли, чи немає тут різних археологічних об’єктів, які можуть нести історичну цінність. Сьогодні розкопки завершили. Археологи розкопали фундамент будівлі 17-18 століття та частину керамічних труб.

Про інформують у “Рятівній археологічній службі”.

За час розкопок перед Університетом імені Івана Франка знайшли кам’яний фундамент, який відносять до 17-18 століття. Також розкопали фрагмент керамічних водогінних труб 19 століття і фрагменти кераміки теж цього періоду.

За словами керівника розкопок, Євгена Ткача, будівля, фундамент якої розкопали, належить приблизно до 17-18 століття. Вона була прямокутної форми, розмірами 5х4 метри. Також зауважили, що будинок мав дерев’яні стіни. Група працюватиме з архівами та мапами, з’ясовуючи, що це за будівля та яким було її призначення.

Також серед знахідок частина керамічного водогону. Подібні будували у 19 столітті, але недовгий період, оскільки такий матеріал для труб ненадійний. Євген Ткач зауважив, що наразі призначення будівництва водогону теж невідоме. Труби скеровані від входу в парк в напрямку університету.

Також за підсумками розкопок, визначили, що ця територія раніше довгий період часу була болотнистою та незаселеною.

Нагадаємо, за попередньою інформацією, розкопки біля університету розпочались на початку липня. Роботи виконували працівники “Рятівної археологічної служби” на замовлення ЛКП “Зелений Львів”. Перед тим повідомлялось, що площу реконструюють. Тут теж мало відбуватись будівництво підземного паркінгу.


Реклама

А поділитися?