Біля залізничного вокзалу у Львові пропонують збудувати медіатеку і закласти сквери

logo
131799_bilja_zaliznichnogo_vokzalu_u_lvovi_propo.jpeg


Українські та австрійські студенти-архітектори розробили проекти оновлення кварталів біля головного вокзалу і території військового містечка між Шевченка та Городоцькою.Фото: Михайло Верхогляд, Вікіпедія

Фото: Михайло Верхогляд, Вікіпедія

Як розповів журналістам начальник управління архітектури та урбаністики, студенти Львівської політехніки й Віденського технологічного університету з початку року розробляли проекти, які демонстрували нові підходи до майбутнього розвитку цих територій.

«Ми вирішили зробити експеримент, щоби уникнути помилок в майбутньому. Ми залучили колег з Віденського технічного університету, бо у Відні мають великий досвід перетворень, зокрема, і транспортних вузів та артерій», – наголосив головний архітектор Львова.

Зокрема, один з проектів передбачає побудову в районі головного вокзалу та вулиці Чернівецької медіатеки і закладення двох скверів.

«Дуже класний проект австрійських колег по привокзальному вузлу, де в центрі з’являється медіатека і два сквери , бо Залізничний район має дуже велику проблему із зеленню», – розповів Юліан Чаплінський.

Ще один проект оновлення цього району передбачає перенесення приміського вокзалу ближче до головного, за рахунок чого з’явиться чималий простір для комерційної забудови.

Натомість на територію військової частини пропонують перенести адміністративний вузол міста вкупі з військовим та громадським простором. Інший проект передбачає в центрі цієї ділянки базар делікатесів разом з житлом та адміністративними спорудами.

Юліан Чаплінський наголосив, що ці проекти можуть стати основою для дискусій на містобудівній раді щодо розвитку згаданих територій, можуть в майбутньому подаватися на конкурси, які оголосить міська влада Львова.

З проектами в будівлі міської ради на площі Ринок і з ними можна буде ознайомитися упродовж кількох наступних тижнів.

Тарас Базюк


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...