Будівельний бізнес у Львові незаконно поділили між собою дві компанії-монополісти

logo




неділя, 31 липня, 2016, 16:20
Львів

Будівельний бізнес у Львові незаконно поділили між собою дві компанії-монополісти

Будівельних фірм-монополістів, які почувають себе господарями на території міста Львова, не так вже й багато. Так, ринок нерухомості у місті фактично поділили між собою дві компанії – «Інтеграл-Буд» та «Ріел».

Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичного проекту «Погляд на тиждень» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

Близько 50 % житлового будівництва у Львові належить компанії «Інтеграл-Буд», яка пов’язана з екс-регіоналом Володимиром Зубиком. Львівське представництво «Інтеграл-Буду» очолює Юрій Буняк – син колишнього міського голови – Любомира Буняка.

Інший монополіст – «Ріел». Його очолює Ростислав Мельник – син першого екс-губернатора Львівщини, і до того ж зять Миколи Одухи, радника міського голови.

Відтак, щоб зовсім не мати проблемі з документами і погодженнями, забудовники вигадали просту, однак ефективну схему.

«Якщо подивитеся, хто в «Ріел» є розробником проектів, то це три фірми. Зокрема, це фірми «Зелемінь» та «Зелемінь-арт», власниками якої є дружина та син Андрія Павліва. І третя фірма архітектора Данила Швеця, який є сином начальника охорони історичного середовища Львова – Лілії Онищенко-Щвець. Фактично, це є такий собі сімейний синдикат, коли батьки погоджують будівництво,а діти розробляють проекти», – пояснила активіст Олеся Дацько.

Наприклад, семиповерхова новобудова за дозвільними документами значиться як реконструкція горища. Проте у ратуші цей факт відверто ігнорують. Адже замовником є «Ріел», а виконавець – Швець. Тому всіх неугодних, як от відомого реставратора і борця з незаконними забудовами Віктора Гануляка, лякають тісними зв’язками з правоохоронцями.

«Інтеграл-Буд» на фоні «Ріел» теж не здає позицій. Ділянка, де компанія вже почала зводити багатоповерхівку, була призначена для будівництва дитячих садочків. Так зазначено у зонінгу – плані зонування території міста Львова, що є офіційним документом, який не можна ігнорувати. Проте насправді ж ситуація зовсім інакша.

«Спочатку нам пояснювали, що відбувається реконструкція інженерних мереж. Проте з часом ми дізнаємося, що насправді «Інтергал Буд» вирішив збудувати 14-ти поверховий будинок», – розповіла місцева жителька Ольга.

Натомість тих, хто не платить данину і не має потрібних зв’язків, витісняють з будівельного простору Львова. Так, будівництво на Варшавській-Сосновій у Ратуші погодили ще у листопаді 2015 року. Там планували збудувати багатоповерхівки для військових.

Проте через певний час погодження будівництва скасували за рішенням виконкому. Тепер забудовник відстоює свої права у суді.

«У нас є всі необхідні документи для того, щоб здійснювати будівництво на розі вулиць Варшавська-Соснова. І всі наклепи про нас щодо того, що ми не маємо документів і будівництво ведеться незаконно, є тільки безпідставними звинуваченнями на словах і непідтвердженими заявами», – наголосила адвокат забудовника Наталія Барбадин-Дунець.

Так, через нещодавній вандалізм на будівельному майданчику на Сосновій-Варшавській, забудовник звернулись до правоохоронців. Усе зафіксовано на відеокамери, де молодики в спортивному одязі під прикриттям Національної поліції нищать чуже майно. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.