Будівництво готелю у Львові в зоні ЮНЕСКО відтермінували через тиск мешканців

logo


Через тиск мешканців у міськраді Львова відтермінували будівництво нового готелю у зоні ЮНЕСКО. Про це повідомляє Львівський портал. 

15 червня виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення перенести погодження детального плану території, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, просп. Т. Шевченка. Він передбачає зведення у зоні ЮНЕСКО 6-поверхового готелю із дворівневим підземним паркінгом, а також часткове відновлення втраченого Пасажу Міколяша – торгового та громадського простору, що існував у місті до ІІ Світової війни.

Спеціально через це питання на засідання виконкому прийшли близько двох десятків місцевих мешканців та активістів. Вони виступили проти зведення запланованого готелю, оскільки переживають, що через будівництво можуть зруйнуватись прилеглі житлові будівлі. Водночас мешканці заявили, що в межах громадських обговорень детального плану території вони висловили свою позицію щодо нового готелю та відновленням Пасажу Міколяша, зареєстрували її офіційно через ЦНАП, однак у міській раді їх не почули.

Відтак місцеві жителі вимагали, аби у міській раді утворили спеціальну робочу групу, в яку би включили і їх для того, аби всі зауваження щодо майбутніх будівництв у межах детального плану були враховані.Як зауважив головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, всі зауваження мешканців вислухав і врахував автор детального плану території. Стосовно можливого руйнування прилеглих будинків через будівництво готелю він наголосив, що весь центр “стоїть на руслі Полтви, а весь проспект Свободи побудований на болотах”. Відтак сьогодні при будівництві враховуються всі геологічні нюанси, аби унеможливити будь-які пошкодження сусідніх будівель.

“Спочатку на цьому місці (вул. Вороного, – ред.) мав бути просто багаторівневий паркінг. Ми відмовились від цієї ідеї, бо є заборона нової редакції Державних будівельних норм, яка регламентує, що в історичних місцях не може бути багаторівневий паркінг. Крім того, існуюча там зараз парковка вже є фактично незаконною, бо вона розташована на відстані 15 м до житлових будинків, тобто цей паркінг вже є нелегітимний з точки зору протипожежних норм. У новому готелі буде 60 паркомісць і 100 номерів. Ми вважаємо, що це є добрим рішенням, тим більше, що готельний розвиток – це є стратегія міста Львова. Це не житловий будинок, це – готель. Ми вважаємо, що він може бути, – заявив Юліан Чаплінський.

Из-за давления жителей в горсовете Львова отложили строительство нового отеля в зоне ЮНЕСКО. Об этом сообщает Львовский портал. 

15 июня исполнительный комитет Львовского городского совета принял решение перенести согласования детального плана территории, ограниченной ул. М. Вороного, ул. С. Руданского, ул. Ф. Листа, ул. Н. Коперника, пл. А. Мицкевича, просп. Т. Шевченко. Он предусматривает возведение в зоне ЮНЕСКО 6-этажного отеля с двухуровневым подземным паркингом, а также частичное восстановление утраченного Пассажа Миколяша – торгового и общественного пространства, существовавшего в городе до Второй мировой войны.

Специально из-за этого вопроса на заседание исполкома пришли около двух десятков местных жителей и активистов. Они выступили против возведения запланированного отеля, поскольку переживают, что из-за строительства могут разрушиться прилегающие жилые здания. В то же время жители заявили, что в рамках общественных обсуждений детального плана территории они выразили свою позицию относительно нового отеля и восстановлением Пассажа Миколяша, зарегистрировали ее официально через ЦНАП, однако в городском совете их не услышали.

Поэтому местные жители требовали, чтобы в городском совете образовали специальную рабочую группу, в которую бы включили и их для того, чтобы все замечания относительно будущих строек в рамках детального плана были враховани.Як отметил главный архитектор Львова Юлиан Чаплинский, все замечания жителей выслушал и учел автор детального плана территории. Относительно возможного разрушения близлежащих домов из-за строительства отеля он подчеркнул, что весь центр “стоит на русле Полтви, а весь проспект Свободы построен на болотах”. Поэтому сегодня при строительстве учитываются все геологические нюансы, чтобы исключить любые повреждения соседних зданий.

“Сначала на этом месте (ул. Вороного, – ред.) Должен был быть просто многоуровневый паркинг. Мы отказались от этой идеи, потому что есть запрет новой редакции Государственных строительных норм, которая регламентирует, что в исторических местах не может быть многоуровневый паркинг. Кроме того , существующая там сейчас парковка уже фактически незаконной, поскольку она расположена на расстоянии 15 м до жилых домов, то есть этот паркинг уже есть нелегитимный с точки зрения противопожарных норм. В новом отеле будет 60 паркомест и 100 номеров. Мы считаем, что это является хорошим решением, тем более, что отель ный развитие – это стратегия Львова. Это не жилой дом, это – отель. Мы считаем, что он может быть @, – заявил Юлиан Чаплинский.