Будівництво сміттєпереробного заводу зможуть розпочати не раніше, ніж через рік

logo




п’ятниця, 22 липня, 2016, 13:14
Львів

Будівництво сміттєпереробного заводу зможуть розпочати не раніше, ніж через рік

Будівництво сміттєпереробного заводу, рекультивація звалища та вивезення відходів у вигляді сміттєвого каменю – тільки у планах Львівської міськради. У Ратуші зізнаються: щоб розпочати будівництво заводу із переробки сміття, потрібно ще не менше року.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Огляд дня. Захід» (щобудня о 20:00 на телеканалі ZIK).

Екологи запевняють: відходи у вигляді сміттєвого каменю, які мають намір возити до Грибович, нічим не відрізняються від того непотребу, що возили на звалище ще до трагедії. Тільки тепер сміття буде у спресованому вигляді, тож займатиме менше місця, а також слугуватиме опорою для небезпечного схилу.

«Це куби спресованого сміття, обгорнуті поліетиленовою плівкою. Їх повинні складати під обваленою горою, робити пологий схил, де зверху має проводитися рекультивація сміттєзвалища», – розповідає заступник голови Громадської ради при Держекоінспекції Юрій Дмитришин.

Відновлять вивезення сміття до Грибович уже у вересні, триватиме це близько трьох років. У свою чергу в міськраді запевняють, що пакет документів із загальними параметрами щодо фінансування будівництва заводу подали до Мінрегіонбуду ще наприкінці червня. Наразі їх опрацьовують.

«У нас є розроблений ще у 2013 році проект інституту «Гірхіпром», він пройшов державну експертизу, але зараз оновлюється. У зв’язку з ситуацією, що сталася, будуть застосовувати нові інженерні рішення», – зазначила начальник управління інвестицій Львівської міськради Ольга Сивак.

Напрацьовувати наступні етапи робіт мають вже європейські інженери. Однак це тривалий процес. Адже оновлення проекту, пошук ділянки для заводу, проведення тендеру, розробка документації триватимуть більше року. І лише після цього розпочнуть будівництво сміттєпереробного заводу.

Тим часом юристи й екологи наполягають: територію навколо звалища необхідно обстежити і визначити, наскільки вона безпечна для людей. А от для уникнення конфліктів з мешканцями навколишніх сіл слід провести громадські обговорення.

«Інше питання – щодо безпечності тієї води, яка є в колодязях. Зазвичай такі проекти повинні обговорюватися з громадськістю, їх мають вивішувати на вебсайтах», – зазначила юрист-еколог Ольга Мелень-Забрамна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.