Частина автобану від Львова до Краківця має всі шанси стати першою платною в Україні, – ЗМІ

logo
111012_chastina_avtobanu_vid_lvova_do_krakivcja_.jpeg


74 main new.1500011536Міністерство інфраструктури України розраховує побудувати транспортний коридор, який з’єднає Україну та Європейський Союз. Йдеться про автобан Гданськ — Одеса. Про це в інтерв’ю “Сегодня” заявив голова відомства Володимир Омелян, пише «Наша Польща».

За словами міністра, вже почалося відновлення дороги. “Європейські автобани, які закінчуються на західному кордоні України, повинні продовжуватись в країні. Автобан Будапешт – Чоп повинен бути з’єднаний з Києвом повноцінно, а не сільськими дорогами. З впровадженням Дорожнього фонду і залученням приватних інвесторів, сподіваюся, справа піде веселіше. Але потрібно кілька років, адже дорогу не побудуєш за ніч”, – додав міністр.

“І якщо Кабмін забезпечить фінансування, в цьому році траса буде повністю готова. А в 2018-у, сподіваюся, завершимо переговори з Єврокомісією і почнемо будівництво автобану”, – поділився планами урядовець.

Нагадаємо, що ще навесні “Укравтодор” розпочав розробку проекту GO Highway, який з’єднає Одесу і Гданськ автобаном. Українська частина коридору пройде за маршрутом Одеса-Умань-Львів-Краковець, а це трохи менше за 900 км. Спочатку мали б зробити середній ремонт ділянки траси М-12 між Львовом та Уманню. Роботи запланували розпочати в поточному році, а завершити – у наступному. До слова, остання частина української частини автобану від Львова до Краківця має всі шанси стати першою платною в Україні. Щоправда, для цього потрібно внести певні поправки в законодавство та знайти охочого на концесію.

Що стосується польської частини маршруту GO Highway, то вона вже готова. – У Польщі є автобан від кордону з Україною до кордону з Німеччиною, а також на північ від цього автобану – з Катовіце до Гданська. Тобто, на сьогодні від кордону з Україною можна вільно проїхати автобаном до Гданська.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...