Чемпіонат з бразильського джиу-джитсу зібрав у Львові більше 170 учасників зі всієї України

logo


Вперше у Львові відбувся відкритий чемпіонат Львова з джиу-джитсу. Більше 170 спортсменів усієї географії країни визначали кращого борця у вікових категоріях ― юніори, дорослі та ветерани.

Захопити і задушити суперника ― головна ціль бразильського джиу-джитсу. Цей вид бойового мистецтва під впливом японських майстрів виник саме в Південній Америці, тому його можна відрізнити від традиційної східної боротьби.

«В основному полягає бойове мистецтво в тому, що спортсмени борються в основному на землі тобто в партері. 90% сутичок проводиться саме там. Якщо жоден з учасників не зміг провести больовий або удушаючий прийом, йде система підрахунку балів: бали нараховуються за контроль, за кидки, за проходи захисту і за хороші позиції, такі як позиція зверху (маунт), позиція ззаду, контроль і бек маунт, тощо», ― пояснює організатор змагань Антон Максимов.

А ще важливим аспектом перемоги є підказки збоку.

«Дуже важливим є підхід тренера, як він налаштує спортсмена. А також працелюбство, стійкість, не здаватись, йти до своєї мети. Поставити правильні цілі і йти до них», ― вважає Чемпіон Європи з бразильського джиу-джитсу Ярослав Блашко.

До своїх цілей спортсмен іде вже 4 роки. За цей час борець з Кропивницького підкорив Європу. Ці змагання вважає підготовкою до Чемпіонату світу у Греції.

«Я спочатку займався іншим видом спорту, а потім поступово перейшов. Я навіть не думав, що буду займатись, але воно мене затягнуло повністю з головою», ― пояснює Блашко.

Затягує воно навіть дівчат. Втім не кожній особі прекрасної статі така боротьба під силу.

«Ну найважче фізично: підняти, десь перевернути. На це потрібна техніка, бо якщо немає техніки і фізики, немає то неможливостей виграти», ― зізнається дебютантка цих змагань Марта Ацатурова.

Аби виграти свій фінальний поєдинок, Тарас Білобран вирішив скористатись ще одним секретом джиу-джитсу, що ламає стереотипи традиційної боротьби.

«В джиу-джитсу, якщо ти знизу – багато опцій відкривається. Можна душити. А верхній він може тільки пройти. Тому, якщо я знизу, я знаю, що я можу працювати на больовий, а в нього тільки один варіант – пройти», ― пояснює Тарас.

Відкритий чемпіонат Львова підготував спортсменів до офіційного Чемпіонату України, що відбудеться в Києві вже у грудні.