Через хамство львівських водіїв та вузькі вулиці медики запізнюються на виклик

logo


31.08.2017 12:15

Через хамство львівських водіїв та вузькі вулиці медики запізнюються на виклик

Днями я стала свідком жахливого хамства на дорозі. Їхала “швидка” з увімкненою сиреною, а водії просто ігнорували її і не пропускали. Вочевидь, мало кого з них обходило, кого там везуть і чи не обірветься чиєсь життя ось тут і зараз, на дорозі, у заторах. 

“А може, там везуть когось з інфарктом, інсультом? Чи поспішають до хворого з гіпертонічним кризом, до породіллі? Чи, зрештою, на ДТП?!” — подумалося.

Виявляється, такі випадки непоодинокі. Не один раз львівським бригадам швидкої доводилося стояти в заторах, а на сирену  ніхто не зважав. 

“Як тільки по радіо повідомляють про затори в місті, ми там і стоїмо, — каже Наталія Поважук, головний лікар Львівської станції швидкої допомоги. — Часті затори в напрямку Левандівки, (вулиця Шевченка), постійно труднощі з доїздом на  Франка — початку Зеленої, у районі готелю “Львів”, вулиць Стрийської — Наукової, у центральній частині міста, де вузькі вулиці, якими ще й трамваї їздять. Та й на проспекті Червоної Калини (Сихів) ввечері та вранці є корки — починаються в районі верхнього “Шувару”, далі нижнього (багато людей їде туди на базар), Хуторівка. Тож їде “швидка” з увімкненими пропусковими маячками і сиреною, а водії за затемненими вікнами її ніби не бачать, а інші ніби не чують…

Залежно від того, який корок, наші “швидкі” затримуються у них 10, 15, 20 хвилин, а то й довше. Коли хворий у кареті швидкої, то, відповідно, йому невідкладну допомогу подають. А от доїзди до хворих… Адже в нас такі вузькі магістральні вулиці. До прикладу, Князя Романа. Там об’їхати когось неможливо, бо в обох напрямках стоять ряди машин і ніяк не пропустять, вузько, немає місця, щоб розминутися. Тому невідкладна медична допомога у Львові має їздити на скутерах, як це є у розвинених країнах світу. А опісля можна дочекатися і бригади “швидкої”, якщо є потреба в госпіталізації хворого”.

До речі, найчастіше труднощі з проїздом “швидкої” виникають у понеділок до 9.00 ранку, коли багато людей добирається на роботу, а також у п’ятницю ввечері, о 17.00 — 18.00, перед вихідними. Легше “швидким” їздити вулицями Львова у вихідні та вночі — тоді менше транспорту.

Тим часом патрульні нагадують, що за непропуск екстрених служб на дорозі передбачено штраф. “У разі непропуску карети “швидкої” чи машини іншої екстреної служби (а це ще пожежна, газова служби і поліція), водіям загрожує штраф у сумі 510 гривень”, — каже Катерина Рибій, речниця Патрульної поліції Львова.

Та, видно, штрафи нікого не лякають. Ось днями “швидка” не могла проїхати біля одного з нічних клубів, що на проспекті Чорновола. “Там автомобілі були припарковані у два ряди. Водій “швидкої” ввімкнув сирену, але… Ті машини, що їхали перед “швидкою”, просто не мали куди подітися, щоб її пропустити, оскільки їм заважали припарковані гості нічного клубу”, — кажуть очевидці.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter