Через об’єднання із Червоноградом мешканці Соснівки бояться втратити незалежність та землі

logo


Ініціативна група мешканців м. Соснівки на Львівщині вже рік бореться за те, щоби місто стало самостійним. Частина мешканців проти Перспективного плану об’єднаних територіальних громад Львівщини. Згідно з цим документом, який розробили два роки тому, до Червоноградської ОТГ мають увійти шість місцевих рад, разом із Соснівкою і Сільцем.

Натомість ініціативна група у Соснівці прагне створити окрему громаду із центром у своєму місті. До неї мали би приєднатись Сілецька, Волсвинська, Межирічанська і Гірницька ради. Із Червоноградом у такому разі залишаться села, що розташовані на північ від міста.

«Наприклад, на територіях Сільця та Межиріччя розташовані шахти. Натомість у нас є інфраструктура. На 20 тисяч населення ми маємо лікарню, кілька шкіл і дитячих садочків, а також пожежну частину», – пояснює громадська активістка Віра Сілецька.

Одразу після затвердження перспективного плану представники громади опитали 2,6 тис. мешканців про те, чи готові вони об’єднуватися з Червоноградом. Проти такого рішення проголосували 2552 мешканці, за – 108.

Об’єднуватись із Червоноградом мешканці Соснівки не хочуть і через те, що можуть втратити політичну незалежність. Їхня громада буде нараховувати 20 тис. населення, натомість Червоноградська – 70.

«Представники у місцевій раді від Соснівки – завжди два депутати, які просто не в змозі відстояти права й інтереси нашої громади, чисельність якої на сьогодні вже 11,5 тисяч населення. Ще розуміємо те, що Червонограду потрібні землі, а земля – зв’язка усіх сільських рад, які увійдуть у комплекті, як це передбачено законом», – пояснила громадська активістка Валентина Соловей.

Тим часом у Соснівській міській раді кажуть: зараз немає юридичних підстав, щоби влаштовувати будь-які об’єднавчі процеси.

«Із 1962 року ми з Червоноградом – єдина адміністративно-територіальна одиниця міста обласного значення. Навіть, якщо би ми і могли вийти із його складу, Верховна Рада повинна ухвалити ряд законодавчих актів щодо децентралізації таких міст, як наше», – пояснила очільниця Соснівки Ірина Харчук.

У Червонограді ж твердять: готові як об’єднуватись із Соснівкою, так і відпустити її.

«Є Червоноградська міська рада, в яку входять три населені пункти, де, відповідно, є три ради. І якщо буде проведений у якомусь із цих населених пунктів, зокрема, у Соснівці, місцевий референдум і буде визначено, чого реально хоче громада, а не певна кількість осіб, яка висловлює певну позицію, тоді мерія однозначно підтримає волевиявлення соснівчан», – переконує мер Червонограда Андрій Залівський.

В обласній адміністрації повідомили: зараз готують зміни до Перспективного плану створення об’єднаних громад. Що робити із Червоноградом і Соснівкою, ще не знають.

«Нам потрібно переглянути цей план і внести корективи з огляду на те, як громади бачать свій розвиток», – розповів координатор обласного Офісу реформ із децентралізації Віталій Корецький.

Загалом на Львівщині створили вже 33 об’єднані територіальні громади. У вісьмох із них 29 жовтня відбудуться вибори.