Через перенесення кiнцевих зупинок примiських маршруток доходить до акцiй протесту

logo


Не вгодили нi львiв’янам, нi селянам

Перенесення кiнцевих зупинок примiських маршруток на автостанцiї, що на околицях, викликало чималий резонанс як у Львовi, так i в довколишнiх селах.

Примiськi жителi незадоволенi, бо мусять бiльше часу та грошей витрачати, добираючись на роботу чи навчання в обласному центрi. А львiв’яни незадоволенi, бо побiльшало пасажирiв у мiських маршрутках. Дiйшло навiть до того, що жителi декiлькох сiл вдалися до перекривання кiльцевої дороги, вимагаючи повернути їхньому автобусу стару кiнцеву зупинку, пише газета Експрес.

Як же вирiшити проблему i зняти напругу?

Про це ми запитали Вiктора Щира, начальника управлiння транспорту i зв’язку Львiвської мiськради, Романа Кокотайла, начальника управлiння дорожнього господарства та iнфраструктури облдержадмiнiстрацiї, та Святослава Товстигу, керiвника Громадського руху “За якiсний транспорт”.

— Як тепер вирiшувати проблему, щоби i мiстянам було добре, i мешканцям районiв?

В. Щир:

— Я б проблему вирiшив шляхом iнтеграцiї примiських маршрутiв з мiськими. Тобто щоби примiськi маршрути обслуговували й мiсто. Розширив би радiус їх дiї, щоб той самий автобус привозив людей з району, а потiм ще й рухався Львовом за узгодженим маршрутом. Бо напруга ще бiльше зросте, коли буде введений електронний квиток, а примiськi маршрутки в цю систему не iнтегрують. Львiв’яни купуватимуть абонемент, так вигiднiше. Будуть пересадковi талони, i протягом 40 — 45 хвилин за ним можна буде пересiсти на iншу маршрутку й доїхати куди треба. Пасажири ж примiських маршруток будуть змушенi платити двiчi.

Р. Кокотайло:

— Є два варіанти вирішення: або відновити погодження на кінцеві зупинки приміських маршруток не на автостанціях, або міській та обласній владі разом шукати шляхи виходу зі становища.

С. Товстига:

— Так, проблема ще в тому, що нема діалогу на рівні області і міста. Місто давно домагалося, щоби кінцеві зупинки перенесли на автостанції. Область нарешті зробила так, як хотіло місто. Місто ж тепер киває на обласну владу у відповідь на всі претензії, мовляв, це не ми, ми тут ні до чого. У результаті на міські маршрути виходить на 100 — 150 автобусів менше, ніж має бути. Тому місту та області треба терміново домовлятися.

— А як проблему з приміським пасажирським транспортом вирішують у Європі?

В. Щир:

— У Польщі автостанції розташовані на околицях. У Німеччині приміський пасажирський транспорт довозить людей до крайніх зупинок громадського транспорту в місті.

Р. Кокотайло:

— У Європі перевізники обслуговують ті маршрути, на яких їм вигідно працювати. Невигідні ж, але все таки потрібні маршрути, там дотаційні. Загалом, пасажирські перевезення там дотаційні.

С. Товстига:

— Часто у Європі місто ділиться на зони. Наприклад, у Мадриді по радіусу місто поділене на зони і чим далі від центру їхати, тим дорожче. Там такі питання вирішують за допомогою електронного квитка.

Віктор ДУДАР