Через скарги сусідів суд зобов’язав львівську єврейську громаду відремонтувати свій будинок

logo
39750_cherez_skargi_susidiv_sud_zobov_jazav_lvi.jpeg


Галицький районний суд Львова зобов’язав іудейську релігійну громаду «Бейс Аарон Веісраель» провести капітальний ремонт будинку на вул. Шолом-Алейхема, 12. Підставою для такого рішення стали скарги мешканців сусіднього будинку, які стверджували, що їх квартири затоплюються через поганий стан будинку єврейської громади.

«Будинок №14 по вул. Шолом-Алейхема, що розташований впритул до будинку №12, потерпає від руйнації. Відбувається залиття квартир мешканців в будинку №14 через руйнацію покрівлі сусіднього будинку», – розповіли під час засідання суду представники ЛКП «Центральне», які й подали позов на єврейську громаду.

Обидва будинки (і №12, і №14) є пам’ятками архітектури. Будинок №14 належить Львівській міськраді, його обслуговує ЛКП «Центральне». Сусідній будинок належить львівській іудейській релігійній громаді «Бейс Аарон Веісраель». До Другої світової війни у цьому будинку було єврейське товариство «Тікват Ціон», за часів СРСР тут була центральна міська бібліотека №21.

У грудні 2015 р. Львівська міськрада разом із Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) опублікували звіт про стан будинку по вул. Шолом-Алейхема, 12, в якому зазначили, що дах та перекриття споруди є незадовільними, а покриття куполу – аварійним. У звіті також вказали, що стан цього будинку є небезпечним для життя людей.

«Оскільки будинок №12 по вул. Шолом-Алейхема перебуває в аварійному стані і потребує невідкладного ремонту, реставрації та переобладнання. Інакше будівля може бути втрачена як пам’ятка архітектури й матеріальна цінність, а також може зруйнувати будівлю будинку №14, яка потерпає від руйнації. Тому позовні вимоги підлягають до задоволення», – йдеться у рішенні суду.

Відтак львівську іудейську релігійну громаду «Бейс Аарон Веісраель» зобов’язали замінити у будинку дерев’яний дах і провести капітальний ремонт покрівлі та фасаду. Окрім того єврейська громада має відшкодувати ЛКП «Центральне» 1,4 тис. гривень судових витрат.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...