Через укус змії на Львівщині дев’ятирічна дитина опинилася в реанімації

logo


Фото ілюстративне

Цьогоріч змії, як ніколи продовжують атакувати людей. Мало не щодня у різних регіонах західної України через укуси цих плазунів опиняються люди. Останній такий випадок стався вчора, 8 липня, у селі Жупани Сколівського району, повідомляють у департаменті з питань цивільного захисту населення Львівської ОДА.

Близько п’ятої години вечора тут на дев’ятирічну дитину змія напала у власному подвір’ї. Дитина бавилася і не помітила у траві небезпеку. Змія вкусила дівчинку у ліву ногу. Її госпіталізували до Сколівської районної лікарні.

Станом на шосту годину ранку 9 липня медики розцінюють с тан дитини як середньої важкості.

Спеціалісти нагадують, що з отруйних змій в Україні розповсюджені лише гадюки. Загалом їх налічується п’ять видів: гадюка звичайна, гадюка степова, гадюка Нікольського, гадюка Ренарда та гадюка носата, які дуже нерівномірно розповсюджені на території України. Повсюдно в Україні трапляється лише гадюка звичайна. Вона заселяє усі принагідні території від альпійських лук Карпат на висотах понад 1800-2000 метрів над рівнем моря, до рівнин Причорномор’я і боліт Полісся.

В Україні є й вісім неотруйних «змій» — водяний та звичайний вужі, мідянка, леопардовий, чотирисмугий, лісовий і жовточеревий полози та безнога ящірка веретільниця.

Будь-яку змію треба вважати потенційно ядовитою. Однак гадюка за найменшої нагоди намагається утекти або, зачаївшись, перечекати присутність людини. Лише у випадку безпосередньої навмисної провокації зі сторони людини, або якщо людина випадково наступила на цю істоту, вона застосовує смертоносну отруту.

Змії нападають без попередження. Гадюки, погрожуючи кидком, згортаються «тарілочкою», зигзагами вигинають передню частина тіла, сильно сичать.