Чи отримає Рясне культурно-освітні інновації?

logo


(На фото: публічна бібліотека в Нью-Йорку)

Основне завдання інтерактивної бібліотеки — це забезпечення мешканців культурно-просвітницьким простором, осередком соціального життя, якого часто так бракує львів’янам. Простір такого типу буде доступним для всіх громадян. Зокрема, передбачається активна інклюзія.

Для порівняння, у Першій медіатеці на Мулярській є комп’ютери для людей з особливими потребами, проводяться заняття, дискусійні клуби, діють секції.

З технічного боку це теж враховано. Як розповів Андрій Москаленко, у медіатеці на Рясному не буде порогів і діятиме принцип безбар’єрності.

Бібліотеки мають стати медіатеками

(На фото: бібліотека Абердинського університету, Шотландія)

Загалом у Львові діє 40 публічних бібілотек (17 дитячих та 23 для дорослих), які до 2020 року планують осучаснити.

За словами міського голови Андрія Садового, всі бібліотеки Львова мають стати інтерактивними медіатеками. Місто робить у цьому плані напрацювання — на Сихові, Рясному, Левандівці будуть медіатеки, окремо створюють культурний HUB (хаб) на базі Палацу Хоткевича.

Як зауважила представниця львівської школи №92, освітяни радіють з приводу відкриття медіатеки, адже зможуть проводити тут омріяні бібліотечні уроки.

«У медіатеці ми зможемо проводити уроки позакласного читання. Направду, і батьки дуже хотіли би відвідати такий простір, адже у нас немає дуже куди піти, а там можна і поспілкуватися, і щось нове дізнатися», – зазначили у школі.