Чи потрібні Львову підземні переходи. Візуалізація

logo


Громадські активісти вважають підземні переходи в містах є потенційним джерелом небезпеки для життя і здоров’я людей.фото: 032.uа, sai.gov.ua, firtka.if.ua

фото: 032.uа, sai.gov.ua, firtka.if.ua

Члени ГО «Зручне місто» підготували інформаційний буклет, присвячений проблемі підземних переходів у містах, та опублікували його на своїй сторінці в мережі Facebook. На їхню думку, підземок слід позбутися, а натомість облаштовувати пішохідні переходи з розумними світлофорами.

Активісти говорять, що підземні переходи є проблемою для маломбільних груп населення. За підрахунками, йдеться про майже 40% громадян.

Брак можливості вільного пересування сприяє соціальній ізоляції маломобільних груп.

Підземні переходи є традиційним джерелом небезпеки. За статистикою там часто трапляються злочини.

Однак в нашій країні поки що панівним залишається радянський підхід, говорять у ГО «Зручне місто»: спочатку розвиток інфраструктури для автомобілів, а потім – для всіх інших.

Громадські активісти переконують, що підземні переходи не є безпечнішими для пішоходів, бо ті все одно намагаються обирати коротші шляхи, аби перетнути вулицю.

Також вони спростовують кілька міфів, пов’язаних з підземками.

Вирішення проблеми активісти бачать у ліквідації підземних переходів, як це роблять у Києві та інших містах Європи. Натомість вони пропонують встановлювати на вулицях «розумні» світлофори та створювати центри керування дорожнім рухом. Підземка, на думку ГО «Зручне місто», може виглядати таким чином: