Чим дивуватиме відвідувачів 24-й Форум видавців у Львові: сотні нових книжок, автографи авторів і селфі на згадку

logo
129126_chim_divuvatime_vidviduvachiv_24_j_forum_.jpeg


Вже через тиждень у Львові стартує подія року, одне із найбільших та найочікуваніших свят справжніх книгоманів – 24-й Форум видавців. На фестиваль традиційно з’їдуться не лише зі всієї України, а й з усього світу найвідоміші та найбільші літератори, видавці, письменники та просто поціновувачі книги, і Львів на кілька днів перетвориться на справжню столицю читання. Хтось до цієї події готується цілий рік, відкладаючи гроші з кожної зарплати чи стипендії, аби придбати бажане видання, хтось віддає останнє, аби бути у курсі всіх літературних новинок. Тож, чим цьогоріч організатори та книговидавці будуть дивувати найвибагливішого читача, дізнавався PRESS-ЦЕНТР.

24-й Форум видавців, найбільша книжкова і літературна подія Центрально-Східної Європи, триватиме з 13 по 17 вересня. Події відбуватимуться на 40 локаціях, та головні із них – палац Потоцьких, Палац мистецтв, львівська Опера, а також вулиці та площі міста, нічні клуби, бібліотеки. У фокусі цьогорічного Форуму – історія, філософія, бізнес та економіка, креативні індустрії та урбаністика, здоров’я, наука і технології, освіта, права людини, мови та переклади, культура і конфлікт.

– Фокусна тема 24-го форуму – «Точка творення». Форум видавців у Львові від самого початку був місцем, де творилося щось нове: книги і видавці, тексти і автори, цінності й сенси. Зараз світ дуже змінився, і ми разом спробуємо зрозуміти час, в якому живемо, щоб стати точкою творення для світу майбутнього, – зазначила президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.

Програма заходів надзвичайно різноманітна. В рамках Форуму заплановано понад 800 літературних, мистецьких, освітніх і соціальних заходів – майстер-класів, автограф-сесій, зустрічей із авторами, презентацій, конкурсів, нагороджень та благодійних акцій. Зокрема, збиратимуть книги для бібліотек сходу України.

Загалом, участь у книжковому ярмарку мають взяти близько 200 видавництв і книготорговельних організацій, які привезуть понад 400 новинок. Деякі із цих книжок побачать світ лише за кілька днів до відкриття Форуму. Зокрема, на Форумі презентують книгу Сергія Плохія «Убивство у Мюнхені. По червоному сліду», у якій йдеться про Богдана Сташинського – вбивцю Степана Бандери і Лева Ребета. Це класична розповідь про холодну війну, ретельно обґрунтована документами і майстерно викладена професором історії і директором Українського наукового інституту Гарвардського університету, Плохієм.

Фото: Львівська газета.

Також очікується приїзд понад 1100 авторів, інтелектуалів, художників та культурних діячів з України та понад 20 країн світу. Ну а почесними гостями цьогоріч стануть Генрі Марш (Велика Британія), Філіп Сендс (Велика Британія), Пітер Х. Фогтдаль (Данія), Ян Ваґнер (Німеччина), Вольф Москович (Ізраїль) та багато інших відомих особистостей. А ще кожен із запрошених письменників, які візьмуть участь у Форумі видавців, матимуть не лише презентації та зустрічі із читачами, але й автограф-сесії. Тож придбавши книгу улюбленого письменника, буде можливість отримати примірник із побажаннями від автора і селфі на згадку.

Детальніше ознайомитися з програмою 24-го Форуму видавців у Львові можна ТУТ.

Мирослава БЗІКАДЗЕ. 


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...