Чоловік, який підірвав п’ятиповерхівку у Львові, колекціонував гранати Першої і Другої світових воєн

logo
37518_cholovik_jakij_pidirvav_p_jatipoverhivku_.jpeg


А ще у  помешканні було два металошукачі, у поліції припускають чоловік займався прибутковою, але незаконною – чорною археологією.

У Львові досі розміновують квартиру у п’ятиповерхівці, де напередодні стався вибух, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Експерти знайшли у зруйнованому помешканні гранати Першої і Другої світових воєн і металошукачі. Вони припускають, що 33-річний власник квартири, який загинув під час вибуху, був чорним археологом і зносив до хати всі ці небезпечні предмети.

Будинок,  де напередодні пролунав потужний вибух стоїть напівпорожній, тут вже відновили світло та тепло, проте газу і досі немає. Більшість мешканців поїхали до родичів, бо жити по сусідству із арсеналом зброї та вибухівкою їм лячно та залишились  лише ті, кому   їхати нікуди.

“Ну страшно, давайте поставимо палатку і будемо жити в палатці всі, ну страшно так-так”, – каже мешканець будинку Володимир Суріков.

У вибуховій квартирі розбирають завали. На поріг знімальну групу не пропустили.

Майже добу триває розмінування квартири де пролунав вибух. Слідчі та експерти працюють неквапом, бо за попередніми даними у помешканні щонайменше 30 вибухонебезпечних предметів Другої світової війни. У поліції кажуть, що загиблий власник захоплювався війною. У квартирі сила-силенна зброї, вибухівки та історичної літератури.

Читайте також: У Львові підтвердили загибель чоловіка внаслідок вибуху у багатоповерхівці

“Виявлені чисельні гранати які пошкоджені іржею і є цілі, виявлені штик ножі, виявлені самі кулі, виявлено 7 коробок з предметами військового призначення і запчастинами до стрілецької зброї”, – повідомив керівник карного розшуку Нацполіції Львівщини Сергій Богданов.

А ще у  помешканні було два металошукачі, у поліції припускають чоловік займався прибутковою, але незаконною – чорною археологією.

“В інтернеті на сайтах є аукціони де продається військова амуніція, тому люди такими речами займаються. Добре збережений штик ніж офіцера СС близько 7 тис євро”, – додав Богданов.

За попередньою інформацією вибух, наймовірніше фугаса, був потужністю приблизно 200 грам в тротиловому еквіваленті. У квартирі знесені міжкімнатні стіни, вибиті вікна, та зірвані батареї, у помешканні поверхом нижче – діра у стелі та затоплення.

“Загрози будинку немає, це все є просто як вам сказати перемички, це не є несучі стіни чи будь шо шоб сталась причина обвалу чи завалу будинку” – керівник ЛКП Віталій Яринич.

Збитки від вибуху має порахувати експертна служба. Щоправда, найпевніше домагатись компенсації  постраждалим доведеться через суд.

Кореспонденти ТСН Наталка Волосацька та Олександр Бригадир

ТСН. 19:30
Сьогодні, 19:53

У Львові розміновують квартиру у п’ятиповерхівці, де напередодні стався вибух. Експерти знайшли у зруйнованому помешканні гранати Першої і Другої світових воєн та металошукачі. Вони припускають, що 33-річний власник квартири, який загинув під час вибуху, був чорним археологом і зносив до хати всі ці небезпечні раритети.

А поділитися?