Чому варто поїхати на фестиваль «Ту Стань!». Три причини

logo


«Ту стань!» – фестиваль середньовічної культури, який щорічно переносить відвідувачів у атмосферу древньоруської епохи. Проходить він неподалік Львова у Сколівському районі. Протягом трьох днів фестивалю тут можна слухати середньовічну музику, брати участь у лицарських поєдинках, вчитися давнім навичкам з виготовлення посуду тощо. Цьогоріч фестиваль пройде 5-7 серпня. Tvoemisto.tv пропонує три причини, чому туди варто поїхати.
фото: calendar.karpaty.ua

фото: calendar.karpaty.ua

1. Можливість зануритися в атмосферу 13 століття

У цьому році фестиваль «Ту Стань!» за головну ідею обрав події 13 століття. Тоді Україна була щитом між Європою та Азією у боротьбі проти монгол. Як зазначають сам і організатори, у сучасній історії України можна провести чимало паралелей із історією державних об`єднань, які існували у ту епоху. Тож цьогоріч відвідувачі фестивалю зможуть поринути у побут часів короля Данила Романовича, у середньовіччя.

Читайте також: Куди поїхати на вихідні зі Львова: наскельне місто-фортеця Тустань

2. Майстер-класи, поетичні турніри та лицарські поєдинки

Оскільки «Ту Стань!» – фестиваль, який реконструює події минулого, щороку на ньому не обходиться без повчальних лекцій та видовищних дійств. Так, на цей раз організатори обіцяють проводити на території фестивалю майстер-класи з середньовічних танців. Крім цього, тут вчитимуть ліпити горнятка на гончарному колі, стріляти з лука тощо. На «Ту Стані!» також можна буде навчитися готичної і слов’янської каліграфії.

Родзинкою фестивалю можна назвати лицарські поєдинки. Кожен бажаючий зможе приміряти на себе справжні обладунки зі зброєю та спробувати свої сили у двобої.

А поціновувачі літератури зможуть взяти участь у поетичному турнірі на літературній галявині.

Читайте також: 5 причин поїхати на фестиваль Woodstock Ukraine

3. Нагода провести три дні у наскальному місті-фортеці

Тустань – унікальна пам’ятка історії та природи, заповідник та місце проведення щорічного середньовічного фестивалю. Знаходиться вона недалеко від Львова (приблизно 120 км), в Сколівському районі, біля села Урич.

Фортецю заснували ще у 9 столітті племена білих хорватів. Тоді вона відігравала роль прикордонного та митного пункту між Галицько-Волинським князівством та Угорщиною, а згодом – між Польським королівством та Угорщиною. Був тут і митний пункт.

За матеріалами офіційного сайту фестивалю.

Підготувала Ганна Беловольченко