Чверть відвідувачів львівської нічліжки для безпритульних ― переселенці зі сходу

logo


У Львові відкрили денний пункт обігріву для безхатьків. Працює він у нічліжці на вулиці Кирилівській. Втім погрітися чи переночувати туди приходять не лише місцеві бездомні.

Зараз до нічліжки щодоби приходить приблизно 60 охочих переночувати. До похолодання таких було не більше 40-ка. Хтось залишався на вокзалі, а дехто й на вулиці.

«Я приблизно два тижні сюди приходжу. Раніше ночував, де приходилося. Навіть в лісі на листі, але зараз вже надворі дуже холодно», ― говорить відвідувач нічліжки пан Володимир.

Втім майже чверть відвідувачів нічліжки ― це вимушені переселенці. Але більшість уникають камери і не хочуть розповідати своїх історій, соромляться.

Вадим з Краматорська у Львові опинився недавно.

«Я просто в 2014-му виїхав. Якийсь час на Вінниччині був, а потім вже сюди приїхав. Хочу шукати роботу. А що ще робити», ― говорить пан Вадим.

Та зазвичай переселенці не стають постійними клієнтами нічліжки.

«Такі особи, як показує практика, в нашому закладі затримуються, 4-5 місяців максимум. Потім або знаходять собі роботу і житло, або бувають такі випадки, що до них телефонують родичі, кажуть, що все налагодилося і можна повертатися», ― каже соціальний працівник нічліжки Олександр Пап.

Окрім ліжка на ніч, відвідувачі притулку отримують і сухпайок. Але вже до кінця року їх будуть годувати гарячою вечерею. Зараз саме дообладнують кухню. Харчування оплачуватимуть з міського бюджету, але усі охочі також можуть допомогти нічліжці.

«Критично ми потребуємо теплого одягу: це є штани, теплі куртки і шапки. Також були би дуже вдячні, якби приносили білизну. Шкарпетки, труси, майки. Також дуже потребуємо жіночих колготок теплих і підніжних штанів, кальсонів», ― розповіла соціальна працівниця Світлана Неклева.

А ще просять приносити тепле взуття.

Зазначимо, на Львівщині вже є перші жертви морозів. 14 листопада у м. Сколе виявили тіло 49-річного чоловіка. Ймовірна причина загибелі ― переохолодження.