Цього року на хворобу Лайма у Львові захворіли 46 осіб

logo
115986_cogo_roku_na_hvorobu_lajma_u_lvovi_zahvor.jpeg


На обласний центр припадає левова частка цих захворювань по області, де загалом зафіксовано 66 випадків захворювання.Фото: gaja-puszczykowo.pl

Фото: gaja-puszczykowo.pl

За даними фахівців лабораторного центру МОЗ у Львівській області, впродовж шести місяців цього року на хворобу Лайма на Львівщині захворіли майже удвічі більше, аніж за аналогічний період 2016 року – 66 проти 35.

Найбільше хворіли у Львові – 46 випадків.  На міста області припадає майже 80% від усього числа захворювань. Переважну більшість хворих становлять люди віком від 31 до 40 років.

У 2017 р. в Львівській області за медичною допомогою з приводу укусів кліщів звернулись 599 осіб, зокрема у червні – 247, в т.ч. у м.Львові –399 і 169 відповідно.

Медики застерігають, що самостійне видалення кліща, особливо без дотримання рекомендацій і правил асептики, може призвести до ускладнення перебігу хвороби та тривалого загоєння місця укусу внаслідок додаткового бактеріального інфікування ранки.

Тож самостійно видаляти кліща, що присмоктався, варто лише тоді, коли нема можливості швидко звернутись за медичною допомогою. Фахівці наголошують на тому, що необхідно проводити якнайшвидше лабораторне дослідження знятого з людини кліща, щоби виявити інфікованість збудниками Лайм-бореліозу, а відтак — застосувати заходи екстреної профілактики захворювання. 


Реклама

А поділитися?