“Цвинтар – не гумовий. Платіть за поховання!”

logo


16.11.2016 22:16

"Цвинтар - не гумовий. Платіть за поховання!"

Депутати  в одному із сіл біля Львова встановили офіційну “таксу” за поховання на місцевому цвинтарі.

Чотири родини в селі Давидів змушені були заплатити по дві тисячі гривень “благодійних внесків” сільраді, аби та дала дозвіл на поховання родичів, пише газета “Експрес”.

Навіть на той світ без грошей не підеш. Цю істину вирішили “узаконити” в селі в Пустомитівському районі, що неподалік Львова. Тут дуже своєрідно взялися наповнювати місцевий бюджет – за рахунок померлих душ. Ще у квітні цього року депутати Давидівської сільради ухвалили рішення “Про порядок функціонування кладовищ та правила поховання на території Давидівської сільської ради”.

У цьому рішенні встановлено та прописано розцінки на поховання: якщо ви живете в селі, платите сільраді 10 гривень за місце на кладовищі. Якщо ж хтось із селян хоче поховати на цвинтарі непрописаних у Давидові родичів, платить сільраді дві тисячі гривень. Щоб в Давидові спочивала людина, яка не прописана в селі й не має там родичів, належить сплатити сільраді 25 тисяч гривень.

“Цвинтар – не гумовий, — каже сільський голова Давидова Віталій Дяків. – За рік, два, три тут уже не буде місця для поховань. Тому вартість 25 тисяч гривень ми встановили для немісцевих, аби відбити бажання здійснювати поховання на території нашого цвинтаря”.

Хоча сам міський голова визнає, що на таку послугу сільради попиту не було і ніхто не приїжджав до ньогопросити місце на кладовищі за 25 тисяч. А от місцевим таки довелося платити.

“Щодо тарифу 10 гривень для селян, то насправді його було прийнято помилково, — каже голова сільради. — Для них мала бути сума в розмірі одна гривня, символічна плата. Але при підготовці рішення допустили помилку, і депутати вже проголосували за 10 гривень”.

А могли ж і два нулі приписати…

То скільки ж вдалося заробити на похованнях у селі біля Львова? “Були здійсненні чотири проплати на суму дві тисячі кожна за поховання родичів людей, які прописані в Давидові, тобто вісім тисяч гривень”,– відповідає Віталій Дяків. Гроші, переконує голова, планували потратити на благоустрій цвинтаря, але не встигли.

Усе б нічого, та в Україні діють Закони, які депутати в селі змінювати не можуть. І, відповідно до статті 4 Закону України “Про поховання та похоронну справу” діяльність у галузі поховання базується, зокрема, на таких принципах, як гарантування державою належного поховання померлих, а також безоплатного (!!!) виділення місця для поховання померлих (їхніх останків) чи урн із прахом померлих на кладовищі.

Тому заробітками сільради на похованнях зацікавилася прокуратура, представники якої звернулися із позовом до суду. Ні сільський голова, ні його депутати на судове засідання не з’явилися. “І жодних клопотань, заперечень на позовну заяву, пояснень на адресу суду не надходило”, — йдеться у рішенні суду.

А Львівський окружний адміністративний суд своєю постановою рішення Давидівської сільради скасував і дії депутатів та голови визнав незаконними.

“І якщо до нас звернуться громадяни, які заплатили по дві тисячі гривень за місце на кладовищі, то ми будемо повертати їм гроші”, — пообіцяв сільський голова Давидова Віталій Дяків.

Оля ПІЛІЩУК

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter