Дейнеці запропонують пройти медичну експертизу

logo
129382_dejneci_zaproponujut_projti_medichnu_eksp.jpeg


Пустомитівський райсуд задовільнив клопотання активіста, науковця Віталія Майбороди про призначення експертиз із визначення шкоди здоров’ю Анатолія Дейнеки через критичні висловлювання на його адресу у фільмі “Українські гниди” в карпатських лісах”.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

Вчора, 7 вересня, у Пустомитівському районному суді відбулось засідання за позовом ДП “Славський лісгосп” до науковця, активіста, члена-кореспондента Лісівничої академії наук України Віталія Майбороди, де третьою стороною, що заявила самостійні вимоги, є начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

Анатолій Дейнека і директор ДП “Славський лісгосп” Сергій Кокоць позиваються на Віталія Майбороду з приводу захисту честі, гідності та ділової репутації, адже, на думку позивачів, Майборода поширював недостовірну інформацію у фільмі журналіста Дмитра Федоренка “Українські гниди” в карпатських лісах”.

Відтак вчора суд задовільнив клопотання Віталія Майбороди щодо призначення експертиз, за допомогою яких можна було б встановити, яку шкоду здоров’ю Анатолія Дейнеки завдали критичні висловлювання Майбороди у фільмі. Втім проведення такої експертизи можливе лише за згоди самого Дейнеки.

“Я дуже хочу дізнатися, які ж травми від моральних страждань отримав Анатолій Дейнека через сказані мною слова у фільмі. Адже про травми Дейнеки говорить один директор Славського лісгоспу, то якось несерйозно. Протягом 5 днів сторона повинна прийняти рішення, чи дає згоду на проведення експертиз, чи ні”, – розповів Віталій Майборода.

Зазначимо, вчора в суді допитували директора ДП “Славський лісгосп” Сергія Кокоця, який проходить у справі як свідок. Він зауважував, що Анатолій Дейнека, переглянувши згаданий фільм, вживав медпрепарати і, на його думку, критичні висловлювання Майбороди могли викликати у Анатолія Дейнеки навіть інфаркт.

Водночас Сергій Кокоць жодного разу так і не зміг пояснити у суді, які саме висловлювання Віталія Майбороди у фільмі спричинили шкоду честі та діловій репутації Анатолія Дейнеки та Славського лісгоспу.

“В ролику все неправда. Весь бруд і все сміття вилито на Славське лісове господарство, в якому з честю і гідністю працюють 350 людей. Весь ролик є неправдивий”, – наголошував Сергій Кокоць.

Також суд задовільнив клопотання Віталія Майбороди про те, щоби Держприкордонна служба України надала дані про те, скільки часу Анатолій Дейнека перебував за кордоном у 2016 році.

“У фільмі я сказав, що Дейнека минулого року був 74 дні в Австрії. Але він насправді там дуже часто буває, адже має певний інтерес. Також у стрічці я казав, що статки Дейнеки не можна порахувати, бо вони такі великі, а третя фраза була про те, що Дейнека віддав ліси своїм родичам на дерибан”, – пояснив Віталій Майборода.

За його словами, через суд Анатолій Дейнека хоче вгамувати активіста, що бореться із незаконними вирубками на Львівщині.

“Я постійно виявляю порушення: контрабанду лісу за кордон Славським і Сколівським лісгоспами, заниження з кожної лісосіки вихід грубої ділової деревини тощо. Остання крапля, думаю, була, коли минулого року в Пустомитах Науково-дослідний інститут взявся дуби рубати. А я, за допомогою колег, натравив на них і депутатів, і екоінспекцію, і правоохоронців. Там такий був чере це скандал, екологи нарахували майже 1 мільйон гривень збитків. І от після цього всього Дейнека подав на мене в суд за образу честі і гідності”, – зауважив Віталій Майборода.

Зазначимо, сам Анатолій Дейнека на жодному судовому засіданні у цій справі присутній не був. Вчора його правозахисник, Назар Гак, пояснив, що Дейнека використав своє право не приходити до суду, не пояснюючи причини.

Також вчора на судове засідання прийшли активісти з різних районів Львівщини, які провели акцію на підтримку Віталія Майбороди.

Наступне судове засідання призначили на 30 жовнтя.

А поділитися?