День боротьби з раком молочної молози. Про що важливо пам’ятати львів’янкам

logo


20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Українкам важливо розуміти поширеність проблеми й основні заходи профілактики.
фото: ua.teddyclub.org

фото: ua.teddyclub.org

 «Рак грудної залози – найбільш розповсюджений вид раку у жінок як в Україні, так і у світі. Найчастіше він уражає жінок у віці понад 45 років з піком захворюваності у 55-65 років. Щогодини в Україні виявляють рак грудей у 3 жінок, 1 жінка від нього помирає» – повідомив Ігор Ковальчук, головний лікар Львівського державного онкологічного центру. 

За даними Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, протягом 2015 року у Львівській області первинно діагностовано 823 випадки раку грудної залози у жінок. Майже 8% пацієнток не прожили 1 року з часу встановлення діагнозу, оскільки захворювання було виявлено на ІІІ-ІV стадіях, що значно знизило ефективність лікування та зменшило шанси на одужання. За 9 місяців 2016 року вперше встановлений рак грудної залози зафіксовано у 561 жінки.

В Міністерстві охорони здоров’я пропонують такі заходи профілактики раку молочної залози для жінок старших 18-ти років:

1. Пройти анкетування з метою оцінки генетичного ризику у свого сімейного лікаря.

2. Вивчити методику самообстеження молочних залоз та проводити його щомісячно з 7-го по 14-й день циклу.

3. Регулярно проходити скринінг (сканування), щоб вчасно помітити проблему. Особливо це актуально для жінок у віці 50-69 років.

4. Звернути увагу на симптоми:

– неприємні відчуття;

– дискомфорт, біль у молочній залозі;

– вузлове поодиноке утворення в молочниз залозах;

– збільшення та/або ущільнення аксілярних та надключичних лімфовузлів;

– зміни шкіри молочних залоз.

Нагадаємо, уряд планує електронізувати медичну галузь: створюється єдина електронна база обліку пацієнтів, медичних послуг і бюджетних відносин. Христина Пак, консультант з управління субпроектом  «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» повідомила: “Важливим у проекті є запровадження Електронного реєстру жінок у Львівській області, що дозволить запрошувати їх на обстеження в найближчий діагностичний центр та моніторити результати періодичних досліджень кожної жінки”.

 

Опублікувала Людмила Рубцова