Депутати ЛМР не проголосували за створення LEM Station на території старого депо

logo


У четвер, 19 липня, депутати Львівської міськради не проголосували за проект договіру з інвестором про реконструкцію старого трамвайного депо на вул. Вітовського та створення інноваційно-креативного простору LЕМ Station. За відповідну ухвалу під час позачергового засідання сесії проголосували 25 депутатів з необхідних 33.

Проект ухвали передбачав інвестиційний договір між ЛКП «Львівелектротранс» та переможцем інвестиційного конкурсу ТОВ «Лем Стейшн» щодо реконструкції трамвайного депо з метою створення інноваційно-креативного простору та договір оренди приміщень депо.

Договір, за який депутати не назбирали достатньої кількості голосів, передбачав, що ТОВ «Лем стейшн» отримає приміщення старого трамвайного депо загальною площею близько 4,9 тис. м2в оренду на 50 років. Ще одну з будівель площею 454 м2, розташовану за адресою вул. Братів Тимошенків, 4 інвестор мав би отримати в оренду лише після завершення судів між мерією і приватною компанією, які тривають щодо права власності на цю будівлю. Ангар, у якому розташований музей техніки, не був об’єктом інвестиційного конкурсу, тож в оренду для створення LEM Station цей ангар передавити не планють.

Згідно з договором, інвестор мав би вкласти щонайменше 30 млн грн в реконструкцію будівель старого депо, створити інноваційно-креативний простір у реконструйованих приміщеннях, облаштувати прилеглу територію, прокласти необхідні інженерні мережі, але при цьому «забезпечити збереження зовнішнього об’ємно-просторового вигляду будівель та споруд».

Договір також передбачав, що реконструювати всі отримані в оренду будівлі ТОВ «Лем стейшн» має протягом чотирьох років після отримання всіх необхідних дозволів.

«Вартість об’єктів, які підлягають передачі за інвестиційнийм конкурсом, становить 40 млн грн. Інвестор вкладе в реконструкцію не менше 30 млн грн. За 50 років орендна плата за приміщення становитиме близько 100 млн грн. Також інвестор сплачуватиме орендну плату за землю. Тобто загалом місто отримає не менше 130 млн грн інвестицій», – зазначила директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.

Однак частина депутатів висловили сумніви щодо перспектив реконструкції депо інвестором, а голова фракції БПП Петро Адамик заявив, що «краще фракція збере гроші на реконструкцію». «Для бюджету міста при наших затратах 60 млн грн (в проекті договору йдеться про 30 млн грн, – ред.) – це, я вважаю, взагалі нічого. Хай місто зробить цей простір, будемо його використовувати, пустимо туди ІТ-шкників, рестораторів, зробимо їм простір і хай там спілкуються. 60 млн грн – це, перепрошую, підприємці з моєї фракції зберуть, якщо потрібно буде, і зроблять», – заявив Адамик.

У результаті за проект договору проголосували лише 25 депутатів, чого було недостатньо для прийняття рішення. Ще вісім депутатів утримались та стільки ж не голосували. Утім, депутати й не висловились за відмову від договору. Тож це питання можуть ще раз розглянути на одному з наступних засідань.

Поіменне голосування за проект договору щодо реконструкції депо (клікніть для збільшення)

«Я маю дуже великий жаль, що сьогодні частина депутатів не підтримала інвестиційний проект, в якому беруть участь відомі львів’яни, з точки зору реформування нашого депо і створення там інноваційного простору. Він там буде зроблений, ми це все дотягнемо до кінця. Але мені дуже прикро, що люди не розуміють, бо місто оголосило інвестиційний конкурс, люди подались, виграли, а зараз частина депутатів не проголосувала. Шкода», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий під час брифінгу, що відбувся після голосування за проект ухвали.

Нагадаємо, що під час минулого засідання сесії, 13 липня, депутати ЛМР затвердили детальний план вул. Вітовського, Сахарова та Болгарської, який серед іншого передбачає реконструкцію трамвайного депо.

Раніше ZAXID.NET детально писав про плани перетворення депо на інноваційно-креативний простір. У липні 2017 року львівська мерія оголосила інвестиційний конкурс на ревіталізацію старого трамвайного депо. Переможцем конкурсу стало ТОВ «Лем Стейшн», засновниками якого є співзасновник ІТ-компанії N-iX Дмитро Косарєв, підприємець та екс-директор ЛКП «Лев» Олег Мацех, ресторатор та співвласник «Kumpel Group» Марк Зархін, співзасновник ІТ-компанії SoftServe Тарас Кицмей, власник готелю «Леополіс» Тарас Добрянський та представник фінської інвестиційної компанії K.Hartwall Invest Олег Дрінь.

Ідея LЕМ Station передбачає створення креативного хабу. Тут мають облаштувати робочий простір для стартапів і наукових розробок; спільний простір для відпочинку, творчості, дозвілля; освітній простір для дітей та дорослих; парковий простір з вуличними меблями; авто- і велопарковки тощо. Згідно з інвестиційним проектом, інвестори мають ревіталізувати всі будівлі, крім лівого ангару, у якому досі розташований недіючий музей техніки.