Депутати міськради розпочали боротьбу з «шантажем» «Львівгазу»

logo


Призупинити встановлення загальнобудинкових лічильників обліку природнього газу без згоди мешканців будинку та не встановлювати непокірним граничний об’єм використання природнього газу, – відповідна ухвала 10 листопада, була запропонована депутатському корпусу на сесії Львівської міської ради з ініціативи фракції «Українського об’єднання патріотів – УКРОП». Проте, за неї проголосували лише 19 депутатів.

Нагадаємо, що підприємства України, що постачають газ населенню, законодавчо, ст.3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», зобов’язали встановити індивідуальні лічильники газу у кожній квартирі. Однак, по всій Україні представники монополіста, посилаючись на Постанову № 420 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в Україні, почали встановлювати замість індивідуальних – загальнобудинкові прилади обліку газу.

Це порушує права мешканців на об’єктивний облік витрат, через те, що оплата буде налічуватись не за реально спожитий газ, а ділитиметься на кількість зареєстрованих в будинку. Таким чином, ті, хто проживають без реєстрації, платити за споживання газу не будуть. Їх витрати пропорційно розділять поміж зареєстрованими у будинку мешканцями. Таке використання загальнобудинкових лічильників газу, порушує європейські практики і законодавство. Директиви ЄС №27 та №31 вимагають, щоб кожен споживач платив лише за власне споживання.

Водночас, тим громадянам, які відмовились від загальнобудинкового приладу обліку, ПАТ «Львівгаз» встановив не середньомісячну – 4,4 м.куб, а граничну – 9,8 м.куб. норму споживання газу на кожну зареєстровану за місцем проживання людину, аргументуючи, що це не заборонено законом.

«Перерахунок мотивований лише тим, що мешканці міста звертаються до ПАТ «Львівгаз» з вимогою у встановленні поквартирних вузлів обліку споживання газу. Таким чином, ми спостерігаємо не дійсну необхідність перерахунку ПАТ «Львівгаз» норми споживання газу населенням, а скоріше – механізм впливу на мешканців міста з метою встановлення загальнобудинкових приладів обліку! І так виглядає, що такий спосіб шантажу «газовики» застосовують лише у Львові», – вважає Ігор Телішевський, голова фракції УКРОПу у Львівській міській раді.

Остаточну крапку в конфлікті може поставити відповідне розпорядження НКРЕКП в Україні чи індивідуальні позови до суду мешканців проти облгазу.