Депутати переймаються загостренням соціального конфлікту

logo
106718_deputati_perejmajutsja_zagostrennjam_soci.jpeg


Червоноградська міська рада «задля недопущення соціального конфлікту та потужних акцій протесту» закликає залучити до обговорення «Концепції розвитку вугільної промисловості України» широкі кола громадськості.

Про це йдеться в ухваленому на черговій сесії зверненні, адресованому першим особам держави, міністру енергетики та вугільної промисловості, керівникам парламентських фракцій, очільнику Львівської ОДА, а також голові Незалежної профспілки гірників України Михайлу Волинцю, повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

«На теперішній час державне підприємство «Львівввугілля» опинилося в ситуації, коли подальше зволікання із вирішенням проблем призведе до вкрай негативних наслідків, – йдеться у зверненні. – Причиною такого стану стала відсутність необхідного фінансування з боку держави вуглевидобувних підприємств, які з об’єктивних причин не можуть в повному обсязі заробляти гроші для свого функціонування. Це пов’язано із надзвичайно складними гірничо-геологічними умовами залягання вугільних пластів, що змушує приймати неординарні технологічні рішення з підготовки запасів та їх видобутку. Дефіцит у вуглевидобувних підприємств власних коштів та необгрунтоване суттєве зменшення державної підтримки галузі за всіма бюджетними програмами, починаючи з 2015 року і до цього часу, призвело до зриву виконання програм із підготовки запасів та введення очисних вибоїв, проведення гірничих виробок, зростання заборгованості та не можливості виплачувати в повному обсязі поточну заробітну плату, а також зростання соціальної напруженості та протесаних настроїв – у шахтарських колективах і нашому регіоні».

У зверненні наголошується, що ситуація погіршується через значну зношеність основних фондів вуглевидобувних підприємств, при цьому оновлення потребує стаціонарне, так і видобувне та прохідницьке обладнання на всіх підприємствах ДП «Львіввугілля». У середньому обладнання стаціонарних установок шахт вичерпало встановлений ресурс більш ніж на 70%, потребує заміни 28% підйомних машин, 39% вентиляторів головного провітрювання, 39% стаціонарних компресорів, потребує заміни та доукомплектування близько 24% насосних установок на водовідливних комплексах.

«Щодо обладнання для проведення підготовчих та видобувних робіт, то на теперішній час коефіцієнт використання механізованого кріплення впав до 33,4%, очисних комбайнів – до 24,6%, прохідницького обладнання – до 50%, – акцентується у листі Червоноградської міської ради. – Працівники не забезпечуються засобами індивідуального та колективного захисту, в результаті чого придбання окремих засобів індивідуального захисту становить 10-20 відсотків визначеного правилами безпеки рівня. Це та інші чинники призвели до збільшення загального виробничого травматизму».

Для стабільної роботи вугільних підприємств зокрема пропонується: зберегти відокремлені підрозділи у складі ДП «Львіввугілля»; знайти можливість фінансування старих вибоїв і запуск нових, модернізацію технологічного обладнання на всіх копальнях ДП «Львіввугілля»; законодавчо передбачити соціальні гарантії вивільненим та звільненим працівникам підприємства при ліквідації шахт; виділити кошти для погашення боргів перед комунальними підприємствами Червонограда.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...