Депутати «Самопомочі» не проголосували за вивезення сміття із Львова

logo


Львів – Львівська міськрада повторно звернулась до уряду, президента, парламенту і Ради нацбезпеки та оборони про оголошення міста зоною надзвичайної екологічної ситуації і попросила допомогти з вивезенням сміття. Адже з третини майданчиків відходи не вивозять понад місяць і щодня їх більше. А у той час, коли народний депутат, голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк через ситуацію зі сміттям у Львові оголосив голодування, його однопартійці у Миколаївській міськраді Львівської області не проголосували за вивезення сміття із міста Лева.

Міський голова Львова, лідер «Самопомочі» Андрій Садовий традиційно розпочав засідання комісії з нарікань до центральної влади, яка, зауважив, проігнорувала минулого тижня звернення міської комісії про оголошення міста зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Ми отримуємо нуль офіційної інформації, реакції нема, таке враження, що Львова не існує

«Ми отримуємо нуль офіційної інформації, реакції нема, таке враження, що Львова не існує, йдуть звинувачення, хамські висловлювання, а офіційної реакції немає. Тим часом правоохоронні органи вилучають документи, викликають на допити членів комісії з надзвичайних ситуацій», – повідомив міський голова Львова.

На сьогодні понад 400 майданчиків у місті переповнені, а це близько 9 тисяч тонн відходів, які лежать на вулицях міста і на базах перевізників понад місяць. Неприємний запах, бруд, щури і, як повідомили мерії жителі Франківського району Львова, вони бачили змій. Львів’яни перекривають вулиці з вимогою вивезти відходи. У відповідь від міських чиновників чують, що містові нікуди вивозити сміття.

Міська влада не виконала зобов’язань?

Ситуація дуже складна, супер-критична. Я просив вплинути чи попросити міста прийняти хоча б одну машину сміття зі Львова. Є близько 10 міст в області, які можуть це зробити без шкоди для свого полігону і зароблять гроші

За словами керівника департаменту поводження з відходами Львівської міськради Івана Рудницького, місто щодня продукує близько 500 тонн відходів, 200 тонн – забирають чотири з шести перевізників (минулого тижня Андрій Садовий назвав цифру 80 тонн – ред.). Половину сміття везуть на полігони області, другу – в інші регіони. Щодня сміття збільшується у місті на 300 тонн, а щоб його вивезти потрібно понад 800 великогабаритних машин.

«Ситуація дуже складна, супер-критична. Я на робочій нараді в ОДА просив провести обласну комісію з надзвичайних ситуацій, щоб вплинути чи попросити міста прийняти хоча б одну машину сміття зі Львова. Є близько 10 міст в області, які можуть це зробити без шкоди для свого полігону і зароблять гроші», – каже Іван Рудницький.

Тим часом голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка наголосив, що готовий зібрати обласну комісію, але проблема в тому, що міська влада Львова не виконала попередніх рішень комісії.

Не виконане в повній мірі доручення обласної комісії щодо будівництва дамби і захисних споруд на території Грибовицького сміттєзвалища. Міська влада господарське питання старається перевести в політичну площину

«На сьогодні не виконане в повній мірі доручення обласної комісії щодо будівництва дамби і захисних споруд на території Грибовицького сміттєзвалища, не виконані міською владою – по організації і системі вивезення твердих побутових відходів. Навпаки, кількість перевізників не збільшується, а зменшується. Містові треба залучати додаткові ресурси для вивезення сміття. Міська влада господарське питання старається перевести в політичну площину, щоб не вирішувати проблематику, а отримати максимальну кількість політичних дивідендів. Очевидно, що на коштах, які виділені для вирішення проблеми вивезення побутових відходів, нагрівають руки нечесні люди», – наголосив Олег Синютка в коментарі Радіо Свобода.

За словами очільника області, діє «злочинна схема по вивезенню твердих побутових відходів і ця схема вигідна».

Березюк голодує, однопартійці – ігнорують

Як тільки завершилось у Львівській міській раді засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій, одразу ж під час погоджувальної ради парламенту голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк заявив, що розпочинає голодування на знак «підтримки львів’ян та протестуючи проти свавілля центральної влади в Україні». Прес- служба «Самопомочі» поширила фотографію парламентаря, психолога за фахом Олега Березюка, який сидить на сходах перед Адміністрацією президента з книжкою у руках.

У той час, коли Олег Березюк розпочав голодування, троє його однопартійців Миколаївської міськради Львівської області доклались до того, щоб Миколаїв не приймав непотріб зі Львова. Одного голосу забракло Миколаївській міськраді, щоб ухвалити рішення про прийом на місцевий полігон 40 тонн львівського сміття. Саме депутат від «Самопомочі» ( їх загалом у Миколаїській міськраді – 3) Ірина Кобрин утрималась від голосування; Богдан Ткач не прийшов на сесію; Володимир Климюк – вийшов із сесійної зали перед голосуванням. Розповів Радіо Свобода про голосування міський голова Миколаєва Андрій Щебель, який обурений поведінкою обранців від «Самопомочі».

Із 17 депутатів, які брали участь в голосуванні, 13 були «за», 2 – «утримались» і 2 – «проти». До 50 тисяч тонн у рік сміття ми могли б приймати

«Із 17 депутатів, які брали участь в голосуванні, 13 були «за», 2 – «утримались» і 2 – «проти». До 50 тисяч тонн у рік сміття ми могли б приймати, звісно, при належному захороненні відходів. Ми пропонували інвестору вкласти гроші, і він міг захоронювати сміття на нашому сміттєзвалищі, і кошти, які Львів, відповідно до меморандуму, мав дати нашому містові, могли б піти на інфраструктуру нашого міста, тобто дороги, каналізацію, інші потреби громади», – наголосив міський голова Миколаєва, що на Львівщині, Андрій Щебель.

Підлеглі Андрія Садового не один раз були в Миколаєві і розмовляли з депутатами, просячи ухвалити рішення про прийом сміття на місцевий полігон. Самого Андрія Садового не бачили ані в Миколаєві, ані в інших містах області. Більше того, він не зумів переконати своїх однопартійців вникнути у проблему Львова – обранці від «Самопомочі» на Львівщині не вперше блокують питання, пов’язані з вирішенням проблеми сміття у Львові.

А заручниками сміттєвих політичних баталій, шантажу і вистав є львів’яни. Хоча медики попереджають про ймовірний спалах кишкової інфекції у місті, якщо надалі Львів буде завалений побутовими відходами.