Депутати виступили проти оголошеного Мінюстом конкурсу з продажу львівського СІЗО

logo


На сесії Львівської міської ради депутати запропонували звернутись до Кабміну та прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо оголошеного Мінюстом конкурсу з продажу Львівського СІЗО на вул. Городоцькій, 20. З відповідними зверненнями виступили Вікторія Довжик та Тарас Чолій.

«Умови утримання там ув’язнених не відповідають жодним стандартам, ми не перший рік говоримо про те, що треба збудувати новий СІЗО, а цю будівлю передати для іншого призначення. З цією метою був підписаний меморандум з Мінюстом, до якого увійшли і профільні міністерства і міжнародні фінансові інституції. Ми працювали у цьому напрямку, щоб у Львові з’явився новий СІЗО, а будівля була передана місту», – сказала авторка звернення, депутатка фракції «Самопоміч» Вікторія Довжик під час сесії, 9 лютого.

За її словами, у Мінюсті, всупереч домовленостям з мерією, оголосили інвестиційний конкурс на залучення приватного інвестора для реалізації цього проекту.

«Ми затвердили проект землеустрою на вул. Збиральній, щоб там з’явився новий СІЗО. В умовах інвестиційного конкурсу, який оголосив Мінюст, уже фігурує інша ділянка (вул. Шевченка, 156, – ред.). Йдеться також, що інвестору буде передана будівля на вул. Городоцькій, 20. Про жодне збереження будівлі історичного ареалу не йдеться. Натомість зазначено, що там може бути розташований новий комплекс житлового або комерційного призначення», – додала депутатка.

Депутат львівської міськради від Української галицької партії Тарас Чолій теж виступив зі зверненням щодо передачі будівлі Львівського СІЗО громаді міста та збереження історичної пам’яті цього місця.

«Це історичне і культове місце для львів’ян. У цій в’язниці утримувались тисячі патріотів і українців, багато з них там були знищені. Тільки громада Львова може приймати рішення, що з цією будівлею може бути. Думаю, у нас є достатньо мудрих людей, митців, архітекторів, істориків, які можуть запропонувати якісне використання цього комплексу у майбутньому», – додав Чолій.

Мер Львова Андрій Садовий підтримав звернення депутатів та вважає, що треба зберегти цю історичну споруду, а не перетворювати її на новий торгівельний комплекс.

«Деколи читаю інформацію державних служб і не розумію, що вони роблять. Якщо хтось хоче зробити там якийсь торгівельний комплекс, то треба питати позицію громади, спільноти, – це ж пам’ятка архітектури. Якщо хочуть проводити якийсь інвестиційний конкурс, то треба враховувати те, що це зона ЮНЕСКО, те, який має бути її функціонал та збереження історичної пам’яті», – сказав Андрій Садовий.

Додамо, що Львівський слідчий ізолятор розташовано в центральній частині міста, це найстаріший СІЗО в Україні. Будинок звели 1614 року як монастир Святої Бригіти. 1786 року монастир переобладнали під в’язницю, яка отримала назву «Бригідки». За польської влади будівлю використовували для утримання політичних в’язнів. З 1946 року установа функціонує як місце попереднього ув’язнення.