Дерев’яні іграшки із львівським шармом експонує Хмельницький музей міста

logo


Новини

Створено: 20.бер..2017

Коники, пташки, дитячі меблі та рухомі забавки. Самобутні, яскраві та екологічно чисті. Такі, немов зберігають тепло рук митців. Майстри яворівської іграшки привезли до Хмельницького частинку Львівщини. У цьогорічній  експозиції  подружжя Семена Тлустого та Галини Шумило – Тлустої 3 сотні робіт, створених у техніках Яворівського розпису та різьблення по дереву.

24 години на добу та 7 днів на тиждень. Народний умілець Семен Тлустий вже 5 років поспіль виготовляє яворівські іграшки. Для своїх забавок він використовує осику – бо здавна вважалося, що вона має здатність відганяти усе зло. Пан Семен каже: нині самобутня народна іграшка переживає другу молодість.

Семен ТЛУСТИЙ – майстер з виготовлення яворівської іграшки

-Нас не встигають навіть вителефонувати: а де ви є? Якось так поставлено, бо вже не ми шукаємо, а вже нас розшукують з тою забавкою. Так вже ми розвернули, що вже не можемо зупинитися.

Усе зроблене паном Семеном розмальовує  його дружина – Галина. Фарби – екологічно чисті та кожен із кольорів має символічне значення.  Жінка розповідає: на цьогорічній виставці представили 3 сотні іграшок – забавок. А от у доробку подружжя –майстрів їх вдвічі більше. Та на цьому зупинятися не збираються.

Галина ШУМИЛО – ТЛУСТА – майстриня з Яворівського розпису

– Коли була перша виставка рік тому, в нас не було фотографій.  Тепер ми додали багато фотографій. Ми у Львові відкрили майданчик екологічно чистої іграшки у Яворівському стилі, де діти можуть гратися, забавлятися, можна фотографуватися. У вихідні проводимо різноманітні майстер-класи – то вже є новинка.

Цього разу на виставці львівські майстри познайомили хмельничан з ще одним подружжям, які відроджують стародавнє мистецтво. Федір та Людмила Струсеві презентували традиційний дерев’яний посуд. А ще митці взялися за створення посуду із особливого матеріалу-капу.

Титри: Федір СТРУСЕВИЧ – майстер дерев’яних виробів

– Це великі нарости на дереві, які твердіші в 10 раз за деревину. І в 19 столітті вироби з Капа оцінювалися на вагу золота. Вироби з Капа виглядають як мармур.

Ці та інші вироби можна побачити у музеї історії міста Хмельницького. Триватиме виставка  до 22 квітня. 

Поділитись у соціальних мережах:
Facebook ВКонтакте

Лише авторизований користувач має можливість залишати коментарі на сайті “Поділля-центр”