Десять найкращих українських педагогів провели у львівській школі незвичні уроки

logo


Переможця премії Global Teacher Prize Ukraine оголосять 8 жовтня.

Учителі-агенти освітянських змін – у Львові. Десять найкращих українських педагогів-фіналістів національної премії Global Teacher Prize Ukraine відвідали одну зі шкіл з інтегрованими уроками. Учителі з різних предметів, об’єднавшись у команди, зуміли простою мовою пояснити школярам ті речі, які точно стануть їм у пригоді в реальному житті.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

На підлозі, а не за партою, із комп’ютером, а не з книжкою. Учитель української мови і літератури з Києва Юрій Гайдученко проводить десятикласникам урок. Обговорюють не правопис, а що треба вміти і знати, аби тебе в майбутньому не замінили роботи. На скайп-зв’язку відомий програміст – фахівець зі штучного інтелекту:

“Сучасні технологія справді дозволяють нам жити і співпрацювати у різних куточках планет”.

Учитель хімії Олександр Лисич із Чернігівщини говорить із восьмикласниками про екологію мовою хімічних елементів.

“На території Чорнобиля відбулося забрудення радіоактивними атомами, йоду, стронцію, радію тощо. Як їх забрати звідти, щоб там могли жити люди і тварини?”.

Людмила Бондарюк – музичний педагог із Закарпаття. Показує дітям фото сучасних знаменитостей, яких об’єднує тедебачення. Уже за мить у руках школярів з’являються музичні інструменти. Без репетиції учні створюють кавер на пісню Кузьми Скрябіна

Десятка найкращих учителів України приїхала до Львова продемонструвати, що таке інтегровані уроки, чому вони ефективні і як працювати в команді.

“Кожен урок зараз має бути такою коуч сесією, вчитель вже не просто вчитель, він ментор, він тренер, він коуч, він друг, він наставник”, – говорить вчитель історії України, правознавста і громадянської освіти Світлана Стельмах із Херсону.

“Якщо буде побільше таких уроків, діти будуть більше розуміти, що їм потрібно в житті, як їм потрібно жити”, – каже дев’ятикласниця Роксолана Креневич.

ВідеоНові методи викладання практикували у Львові найкращі вчителі України

Учителі-агенти освітянських змін у Львові. Десять найкращих українських педагогів – фіналісти національної премії Global Teacher Prize Ukraine відвідали одну зі шкіл з інтегрованими уроками. Учителі з різних предметів, об’єднавшись у команди, зуміли простою мовою пояснити школярам ті речі, які точно стануть їм у пригоді в реальному житті. 

Нові методи викладання практикували у Львові найкращі вчителі України

За роботою топ-десятки найкращих педагогів пильно стежать члени журі. Зокрема, ведуча ТСН Наталія Мосейчук. Вона обіцяє обирати переможця серцем.

“Обираючи фіналіста я передовсім буду керуватися тим, як учитель уміє працювати в команді, бо поодинці вони всі чудові професіонали”, – зазначає член журі національної премії Global Teacher Prize Ukraine та фіналістка світової премії Global Teacher Prize 2018 Марджері Браун.

“У житті учень може не знати математику і він може це пережити. Але якщо людина не вміє співпрацювати з іншими людьми, ефективно комунікувати, це велике недопрацювання школи. Вчитель, який ефективно співпрацює і командний з іншими вчителями, може цього навчити дітей”, – переконана організатор національної премії Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин.

Прізвище найкращого українського вчителя 2018 року, який уміє достукатися до учня і працювати в команді, стане відоме 8 жовтня – на офіційній церемонії нагородження. А вже зараз на сайті ТСН.ua триває народне голосування. Призи конкурсу – 250 тисяч гривень та участь у світовому освітньому форумі в Дубаю.

Наталка Волосацька