Ділянка для нового львівського сміттєзвалища була ще у 2006 році, – Квятківський

logo


У 2006 році на замовлення Львівської міськради знайшли 6 можливих ділянок під облаштування нового сміттєзвалища.

Про це сьогодні повідомив Прокурор Львівської області Юрій Квятківський, передає кореспондент Варіантів.

Як розповів Юрій Квятківський, у межах кримінального провадження щодо трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі Суд апеляційної інстанції встановив, що ще у 2006 році Львівська міськрада мала 6 земельних ділянок на території області, на яких можна було облаштувати новий полігон.

“У 2006 році спеціалізоване підприємство ВАТ “Гірхімпром” на замовлення Львівської міської ради і коштом місцевого бюджету (144 тисячі гривень) на території Львівщини визначив 6 земельних ділянок, які за своїми параметрами та характеристиками підходять для облаштування полігону твердих побутових відходів. Із цих 6 ділянок 5 перебували у розпорядженні Львівської облдержадміністрації і лише одна – Малехівської сільради”, – зауважив Прокурор Львівщини.

Проте, за словами Квятківського, виконком міськради та Андрій Садовий лише роками вели переписку із місцевими радами та райдержадміністраціями, які не уповноважені виділяти земельні ділянки під новий полігон. 

Більше того, ще у 2003 році головний санітарний лікар Львівщини виніс постанову про припинення експлуатації Грибовицького сміттєзвалища.

А згідно з висновком Державної екологічної експертизи 2011 року, подальшу діяльність Грибовицького полігону визнали екологічно неприпустимою через негативний вплив на довкілля та такою, що підлягає поетапному закриттю з його технічною рекультивацією.

“13 грудня 2011 року Львівська облрада прийняла рішення, відповідно до якого контрольною датою закриття Грибовицького сміттєзвалища та початком рекультивації визнано 1 червня 2012 року. Однак дане рішення залишилось невиконаним”, – наголосив Юрій Квятківський.

Нагадаємо, Квятківський також заявив, що умисного підпалу сміттєзвалища у Грибовичах не було. Причиною трагедії стала бездіяльність ЛКП “Збиранки”.

Зауважимо, що у січні прем’єр-міністр Володимир Гройсман дав доручення облдержадміністрації передати місту земельну ділянку на території колишніх гірничо-хімічних підприємств Яворівського ДГХП “Сірка”.

Для дослідження даної території у міській раді створили робочу групу, яку очодив академік Ігор Юхновський. 

Проте як стало відомо нещодавно, ділянка на “Сірці” непридатна для облаштування нового сміттєзвалища.