Директор Львівського бронетанкового заводу вперше прокоментував корупційний скандал

logo
111106_direktor_lvivskogo_bronetankovogo_zavodu_.jpeg


Чоловік опинився на лаві підсудних і отримав арешт із правом внесення застави на час слідства.

У столиці обрали запобіжний захід директору Львівського бронетанкового заводу Роману Тимківу, його заступнику та ще тьром посадовцям Збройних Сил України, яких затримали напередодні слідчі НАБУ. Їм закидають розтрату 28 мільйонів гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За версією обвинувачення, наприкінці 2015 року на підвищення обороноздатності держава виділила гроші, зекономлені за бюджетний рік. Завод купив за них 40 нових, за документами, двигунів – насправді ж це були капітально відремонтовані двигуни, 15 з яких перебували на балансі в Міноборони. Їх продали на початку 2000-х як надлишкові за 1 мільйон гривень, а через десять років державне підприємство придбало їх уже за 28 мільйонів. Прокурорів обурює, що такі мотори мають певний відсоток зносу, тому не можуть купуватися за ті самі гроші, що й нові.

ВідеоДиректору Львівського бронетанкового заводу і його заступнику обрали запобіжний захід

Директор заводу виправдовується тим, що гроші прийшли за тиждень до кінця року, тому їх терміново треба було застосовувати, а на ринку не багато таких двигунів, які, до того ж, російського виробництва. Тому довелося купувати те, що знайшли. “Нашого представника, який був на тих торгах, попередили про відповідальність, що ми маємо завершити цю угоду в цьому році – інакше гроші повернуться в бюджет. Нові двигуни. Вони пройшли всі стендові випробування. Тільки один двигун не пройшов випробування”, – твердить Тимків.

Читайте також: Не дозволю обкрадати армію: Порошенко прокоментував затримання на Львівському бронетанковому заводі

У цій справі слідчі НАБУ затримали також заступника Тимківа та ще трьох посадовців, запобіжні заходи вже обрали усім п’ятьом. Їм загрожує від 7 до 12 років ув’язнення. На суд прийшли чотири народні депутати, які хотіли взяти на поруки підозрюваного. Однак їх аргументи не надто переконали суддю. Рішення – тримання під вартою або застава у 2 мільйони гривень. Щоправда, прокурори просили встановити суму у 28 мільйонів.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...